אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

איך לבחור חברת בדק בית מומלצת

דף הבית » בלוג » איך לבחור חברת בדק בית מומלצת

קונים בית חדש? אל תחכו לרגע האחרון לבצע בדק בית. אתם תרצו לראיין מספר חברות בדק בית מראש בכדי להבטיח שהביקורת תבוצע באופן מקצועי ואיכותי. 

אחרי הכול, בדק בית מהווה הזדמנות חד-פעמית לוודא שהבית שאתם מעוניינים לרכוש הוא כדאי, עמיד ובמצב טוב. רכישת בית עשויה להיות החלטה משנת חיים, ובדק בית מבטיח שהחלטה זו תניב שינוי חיובי בטווח הארוך. 

אם כך, מה נחשבת חברת בדק בית מומלצת וממי כדאי להיזהר?

היזהרו מהמלצות מסוכני נדל"ן

יכול להיות שסוכן הנדל"ן שלכם הציע לספק לכם מספר חברות לביצוע בדק בית מקצועי. עם זאת, יתכן והוא סיפק לכם את השמות הנכונים מתוך אינטרס או רווח שהוא עשוי לעשות במידה ותפנו לחברות אלו.

חשוב לזכור שסוכן נדל"ן רוצה לבצע את המכירה במהירות האפשרית ובמחיר הגבוה ביותר, ולכן התמריץ הזה עשוי להוביל לבחירה של מבצעי בדק בית משוחררים יותר או כאלו הבנויים לשוחד. 

אחרי הכול, דו"ח שקיימים בו ליקויים רבים או ליקויים רציניים עשוי להוביל למשא ומתן ארוך ומייגע, שבטווח הארוך יפחית את סכום המכירה של הנכס. כתוצאה מכך, יתכן וחברה המבצעת בדק בית עבור סוכן נדל"ן תרגיש לא בנוח לפגוע בפרנסה שלו, ותבצע בדק בית קליל יותר בכדי למנוע ירידה במחיר המכירה הסופי. 

אלא אם כן אתם סומכים על סוכן הנדל"ן שלכם בעיניים עצומות, כדאי ואף מומלץ למצוא חברת בדק בית באופן עצמאי, לעמוד על טיבה ולבחור אותה על סמך מהימנות ומקצועיות. 

זהו מועמדים מוכשרים ואמינים

בכדי לאתר חברות בדק בית מקצועיות, חשוב לשאול אנשים שביצעו רכישות של נכסים ועשו החלטות חכמות כתוצאה מבדק הבית שביצעו. אלו יכולים להיות חברים, אנשי עסקים ואפילו אנשים שהמליצו על חברות בדק בית מומלצות באינטרנט. חשוב לקרוא המלצות על כל חברה ולבדוק את הדירוג שלה בהשוואה ליתר החברות בשוק.  

לאחר שמצאתם מספר חברות שעומדות בסטנדרטים שלכם, חפשו ברשת אם היו עליהם תלונות ודברו איתם באופן אישי, בכדי לקבל תמונה מלאה של פעילות החברה, האם היא מרגישה אמינה עבורכם ומתאימה לכם ולצרכים שלכם.

מעבר למקצועיות ואמינות, גם לניסיון והכשרה ישנו משקל לא קטן, וכדאי ואף מומלץ לבחור בחברה שברשותה כל התעודות המתאימות לביצוע בדק בית אופטימלי, וניסיון של מספר שנים לפחות. הסיכויים גבוהים יותר שחברה שכזו כבר ביצעה בדק בית למספר לא מבוטל של נכסים, ובזכות זאת תוכל לעמוד על בעיות מינוריות ומאסיביות ביעילות. 

השוו דו"חות בדק בית

הדרך הטובה ביותר לקבוע עד כמה בדק בית יהיה יסודי ועד כמה החברה מצליחה לאתר בעיות קטנות כגדולות, היא על ידי בחינה מעמיקה של העתק של בדק בית ביצעו בעבר, בבית שדומה לזה שאתם מעוניינים לרכוש כעת. הדו"ח ידגים כמה השקעה תעניק החברה בפועל וכמה היא ערה לתקלות ובעיות שונות בנכס. 

לאחר השוואת דו"חות של בדק בית ממספר חברות, תתחילו לקבל תמונה המוכיחה מי החברה המפורטת והמקצועית יותר ומיהי החברה החפיפניקית יותר שפשוט מסמנת V היכן שצריך, ולכן מומלץ להימנע ממנה. חברות שאינן משקיעות לרוב יפרטו מידע בצורה כללית וחזרתית יותר, בעוד שחברות שמשקיעות ומספקות בדק בית איכותי יפרטו בעיות ספציפיות ויעמדו על דרכים יעילות לפתור אותן טרם רכישת הנכס.

דו"ח איכותי של בדק בית כולל מספר דפים המעידים על ממצאי הדו"ח בכל המערכות הגדולות של הבית, דרכים לתיקון ותחזוקה והכול בליווי של תמונות ותיאורים מומחשים, מסמכים ואנשי מקצוע רלוונטיים.

קראו עוד: בדיקת דירה חדשה מקבלן

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498