אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

איך מבצעים בדיקה ואיתור נזילות בצורה נכונה ?

דף הבית » בלוג » איך מבצעים בדיקה ואיתור נזילות בצורה נכונה ?

נזילת מים עלולה להתרחש בשטח הנכס כתוצאה מכשל או ליקוי של מערכת הצנרת או כתוצאה מכשל או ליקוי בתשתיות האיטום. כך או אחרת, כל נזילה עלולה להוביל לנזקים כאלו ואחרים בתשתיות הנכס, ולכן קיימת חשיבות רבה לקיומן של בדיקת איתור נזילות מים בבית במספר מצבים עיקריים:

  1. בכל אותם מקרים בהם אתם מבצעים ביקורת בדק בית לפני אכלוס דירות חדשות מקבלן
  2. בכל אותם מקרים בהם אתם מזהים סימנים המעידים על קיומה של נזילת מים ממקור לא ידוע
  3. בכל אותם מקרים בהם אתם מצויים בהליכי מו"מ מתקדם לרכישת נכס יד שנייה

בכל אחד מהמקרים הנ"ל נחוצה לכם בדיקת נזילות המיועדת גם לצרכי איתור ליקויים בתשתיות הצנרת והאיטום וגם לצרכי איתור כשלים תכנוניים העלולים להוביל לנזילת מים עתידית בתוך הנכס.

איתור נזילות במבנים – כיצד?

בדומה לכל בדיקה אחרת הנערכת במסגרת שירותי בדק בית, גם איתור נזילות במבנים חשוב שיבוצעו על ידי חברות בדק בית העוסקות ומתמחות בנושא, וזאת על מנת להבטיח לעצמכם ממצאי בדיקה וודאים בנוגע לקיומו של ליקוי בנייה כזו או אחר העלול לגרום לנזילת מים. בדיקת נזילות מיושמת באמצעות מכשור מתקדם המאפשר לאתר ליקויי תכנון ובנייה קיימים העלולים להוביל בשלב כזה או אחר לנזילת מים בבית או במבנה וזאת בנוסף לאמצעים המאפשרים איתור מדויק של מקור הנזילה במידה ומופיעים סימנים המעידים על נזילת מים. חשוב לציין שישנם מספר סוגים שונים של בדיקות נזילות מים כגון:

בדיקת איתור נזילות מים בבית בצורה מקצועית ונכונה, נעשית באופן כזה שאינו מחייב שבירה או הריסה של קירות ומרצפות לצורך איתור נזילות כפי שהיה נהוג בעבר הלא כל כך רחוק, וזאת הודות למכשור מתקדם מסוגו המאפשר איתור נזילות באמצעים טכנולוגיים כגון: מצלמות תרמיות ואינפרא אדום.

מכשור מתקדם זה מאפשר להגיע למקור ממנו מתחילה נזילה סמויה בין אם מדובר במקור נזילה מצנרת המים ובין אם מדובר במקור נזילה מתשתיות איטום לקויות.

איתור נזילות מים בבית

אצלנו בחברת אגם בדק בית תוכלו למצוא את כל שירותי הבדיקות ההנדסיות הנחוצות לכם לצרכי איתור נזילות מים במסגרת קיומה של בדיקת צנרות ותשתיות איטום, כאשר בין יתר סוגי הבדיקות המתקיימות על ידי צוות המהנדסים שלנו תוכלו למצוא: איתור נזילות מים בבית או איתור נזילות במבנים ובדיקת נזילות מלאה בעזרת מכשור חדשני, בדיקת תשתיות איטום, בדיקה לאיתור כשלים במערכות הבידוד, בדיקה מקיפה של מערכות הניקוז, בדיקת צנרת מים בבית ועוד.

כל הבדיקות המיושמות על חברת אגם בדק בית מלוות בדו"ח בדיקה מסכם בו מפורטים כל ממצאי הבדיקה (כולל תמונות סטילס של המיקום המדויק של מקור הנזילה), וזאת לצד מידע כללי על החלופות השונות העומדות לרשותכם לצורך תיקון הליקויים (כולל אומדן עלויות).

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498