אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

בדיקת איכות בנייה

דף הבית » בלוג » בדיקת איכות בנייה

חשוב מאוד לפנות למומחים בתחום בדיקת איכות בניה. הרי ברור מאליו שמומחה בעל ניסיון בתחום יוכל לבצע בדיקת איכות בנייה יעילה ומקיפה וכך לחסוך לרוכשים כספים רבים.

בדיקת איכות בניה היא בדיקה הבאה לאתר ליקויי בנייה. ליקויי בנייה הוא תחום שעוסק בנושא של אי עמידה בתקנים ובתקנות הבנייה. בדיקת איכות בנייה יכולה להתבצע בכל מבנה, בין אם ציבורי או פרטי ובין אם חדש או ישן. יחד עם זאת בדיקת ליקויי בנייה רלוונטית מאוד עבור דירות חדשות מקבלן שנמסרו לרוכשים.

למה בכלל לבצע בדיקת איכות בניה בדירה חדשה? הרי זו דירה חדשה שרק נבנתה. הסיבה לכך היא תקופת האחריות שהקבלן נותן. חשוב לזהות את כל הליקויים והאי עמידה בתקנים בזמן תקופת האחריות. בתקופה זו ניתן לדרוש מהקבלן לבצע את התיקונים באופן מיידי.

בדיקת איכות בנייה

קיימות מספר סיבות של ליקויי בנייה. סיבה ראשונה היא כוח אדם. כל מקצוע דורש מהאדם להיות מיומן ומקצועי על מנת לבצע עבודה איכותית. ביצוע בנייה לא מקצועית גורם לליקויים שהתפתחותם עם זמן יכולה לגרום לנזקים כבדים. סיבה נוספת היא איכות החומרים. שימוש בחומרים זולים ולא איכותיים לצורך צמצום עלויות, יכול לגרום לעמידות נמוכה של החומרים ולאורך חיים קצר. למשל הקיר שבנוי מחומרים לא איכותיים יכול להתחיל להתקלף או להירטב בגלל בידוד לא טוב. סיבה נוספת יכולה להיות נעוצה בשיטות עבודה לא נכונות.

הדבר שכיח במיוחד כאשר הקבלן אינו עומד בלוח הזמנים שהתחייב עליו. במקרה כזה לקבלן אין מספיק זמן לבצע את התהליכים במלואם והוא מתחיל לקצרם. קיצורים כאלה מתבטאים באיכות התהליך ובאיכות העבודה. דוגמא לקיצור תהליכים היא אי עמידה בפרקי זמן שנדרש להמתין בין שלב לשלב בתהליך כלשהו, התייבשות הצבע למשל. בשל כך חשוב לבצע בדיקת איכות בנייה.

לא ניתן, כמובן, למנוע ולזהות את כל הליקויים בדירה. לפעמים ישנם ליקויים שיבואו לידי ביטוי שנים אחרי. יחד עם זה חשוב לזכור שכל ליקוי שיזוהה והקבלן יידרש לתקנו משמעו חיסכון של מאות או אלפי שקלים שלא תידרשו להוציא בעתיד לתיקון הליקוי. לכן חשוב מאוד לפנות למומחים בתחום בדיקת איכות בניה. הרי ברור מאליו שמומחה בעל ניסיון בתחום יוכל לבצע בדיקת איכות בנייה יעילה ומקיפה וכך לחסוך לרוכשים כספים רבים.

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498