אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

בדיקת דירה לפני מסירה – מה חשוב לדעת?

דף הבית » בלוג » בדיקת דירה לפני מסירה – מה חשוב לדעת?

בדיקת דירה לפני מסירה

לא פעם אנשים שרכשו דירה על הנייר או במהלך הבנייה שלה, נאלצו לחכות שנים רבות עד שהדירה מוכנה למגורים, ואף לשלם דמי שכירות בדירה הקודמת במשך זמן רב מהמשוער. במקרים כאלה, כאשר הדירה מוכנה בני המשפחה כבר רוצים לעבור סוף סוף ולהתחיל לגור בדירה החדשה. אולם, כדאי לדעת כי גם אם הדירה נראית מושלמת – בדיוק כפי שחלמתם עליה, לא בטוח שזהו גם מצבה האמיתי בפועל. בכל זאת, דירה היא מכלול עצום של עשרות ואף מאות פרטים גדולים וקטנים, אשר ליקוי או פגם קטן בהם יכול לגרור תיקון של אלפי שקלים ואף יותר. ולכן, עם כל הכבוד להתרגשות ולציפייה, כדאי מאוד להמתין ולבצע בדיקת דירה חדשה לפני מסירה.

כיצד מבצעים בדיקת דירה לפני מסירה?

בדיקת דירה לפני מסירה היא למעשה בדיקת בדק בית המתבצעת על ידי מהנדס שעבר הכשרה להיות מהנדס בדק בית מוסמך. מדובר על אדם שמחזיק בניסיון ובידע הרלוונטי אשר מאפשר לו לבחון יחד עם כלים מתאימים את מצבם של כלל המערכות הקיימות בדירה. במהלך הבדיקה עובר המהנדס על כל נקודה בדירה בצורה יסודית, בודק כל דבר בשבע עיניים, ומסמן לעצמו את הדברים שאינם בדיוק כפי שהיו אמורים להיות. כאשר הבדיקה מתבצעת עוד לפני מסירה הדירה מהקבלן לרוכש, הקבלן יכול לתקן יחסית בקלות את הליקויים, ומבלי לגרום הפרעה לחיי המשפחה. 

 

בדיקת דירה לפני מסירה - מה חשוב לדעת?

איזה ליקויים יכולים להיות בדירה חדשה מקבלן?

למרות הנטייה לחשוב כי דירה חדשה מקבלן אמורה להיות ללא ליקויים ופגמים, כדאי מאוד לדעת שבמקרים לא מועטים התגלו גם בדירות חדשות היישר מהקבלן, כל מיני בעיות ופגמים שהתיקון שלהם בעתיד יכול לעלות לא מעט כסף. במקרים רבים מדובר על דברים שהקבלן התחייב בצורה מפורשת לבצע אותם כפי שצריך, אך בפועל המצב שלהם רחוק מכפי שהובטח. במקרה כזה חובתו של הקבלן להביא את הפועלים שוב לדירה, ולבצע את התיקון של הליקוי. במקרה שבו הקבלן מסרב ניתן לפנות אל הבית המשפט על ידי הצגת החוזה ודוח הבדיקה של המהנדס, ולהגיש נגדו תביעה אזרחית.

חברה מקצועית לביצוע בדיקת דירה לפני מסירה

ישנה חשיבות רבה לבחירה בחברה מקצועית עבור ביצוע בדק הבית. כאשר המהנדס שמגיע אליכם הוא אדם בעל ניסיון אשר ביצע כמות גדולה של בדיקות בעבר, ומכיר כבר בעל פה את כל הדברים שהקבלנים נוטים לזלזל בהם, הוא יוכל למצוא את כולם ולא לפספס שום פרט. חברות המבצעות בדיקת בדק בית מעסיקות מהנדסים אשר הוכשרו לבצע גם בדיקות עבור דירות ישנות, וגם עבור דירות חדשות מהקבלן. במקרים רבים כאשר יתגלו ליקויים שהקבלן אינו מוכן לתקן, החברה תעמיד עבורכם ייעוץ וליווי משפטי בכדי לסייע לכם להוציא את הצדק לאור ולהכריח את הקבלן באמצעות בית המשפט לתקן את הליקויים שהתגלו.

חברת אגם שירותי בדק בית – הכתובת שלכם לבדיקת הדירה

חברת אגם שירותי בדק בית הוקמה במטרה לסייע לאנשים לדעת מהי מצבה האמיתי של דירה שהם רוצים לרכוש, ובמקרים של דירה חדשה – האם הקבלן עמד בהתחייבויות שלו. החברה מעסיקה אצלה מהנדסי בדק בית מהשורה הראשונה בתחומם, אשר מחזיקים בניסיון רב ובידע מקצועי המאפשר להם לבצע את הבדיקה בדירה בצורה הטובה והמקצועית ביותר. לאחר סיום הבדיקה תקבלו מהחברה דו"ח בדק בית מפורט הכולל תמונות צבעוניות והסברים מפורטים לגבי ליקויים או פגמים שנמצאו בדירה, וכן עלות התיקון המשוערת שלהם, אשר בעזרתו תוכלו לתבוע את הקבלן (בדירה חדשה) או להחליט האם לרכוש את הדירה (בבדיקה לפני רכישה).

 

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498