אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

בדיקת דירה לקראת מעבר

דף הבית » בלוג » בדיקת דירה לקראת מעבר

בדיקת דירה

מעבר דירה הוא ללא ספק תהליך ארוך ומורכב. במקרים רבים רק ההחלטה על מעבר הדירה יכולה לקחת לא מעט זמן, שלא לדבר תהליך החיפוש של הדירה החדשה. בלא מעט מן המקרים מדובר על תהליך שלוקח חודשים רבים ואף שנים, והוא תהליך אשר מתיש מאוד את כל העוסקים בו. בסופו של דבר, אחד הדברים החשובים בתהליך הוא לוודא שהדירה שאתם רוכשים תעמוד בציפיות שלכם, הן מבחינת המיקום, הגודל, וכל מה שחשוב לכם בדירה החדשה. לעיתים, מרוב דברים שאליהם צריך לדאוג, לא זוכרים לבדוק את המצב האמיתי של הדירה. אפילו אנשים שלוקחים רכב של 30 אלף ₪ למכון בדיקה לפני שהם רוכשים אותו, לא טורחים לעשות זאת כאשר מדובר על דירה. אולם, בדיקת דירה לפני מסירה היא לא פחות ואף יותר חשובה מאשר בדיקת רכב, ובמקרים רבים מתגלים ליקויים ובעיות שיכולות לגרום להוצאות כספיות כבדות ביותר.

מתי מבצעים בדיקת דירה?

בדיקת דירה מתבצעת בעיקר בשני המקרים הבאים: טרם רכישה של דירה יד שנייה מאדם אחר, ולפני מסירה של דירה חדשה מקבלן. הבדיקה עצמה די דומה בשני המקרים, אולם המטרה היא שונה. בדירה ישנה המטרה היא לוודא מהו מצבה האמיתי של הדירה, איזה ליקויים או פגמים יש בה שיכולים לגרום להוצאות מיותרות ועוגמת נפש בעתיד, והאם כלל המערכות נמצאות במצב תקין. בדירה חדשה מקבלן לעומת זאת, במרבית המקרים מדובר על דברים שהקבלן לא ביצע כמו שצריך, ומטרת הבדיקה היא לגרום לקבלן לתקן את הליקויים עוד לפני שאתם נכנסים אל הדירה, והתיקון שלהם יהפוך להיות מורכב עוד יותר עבורכם. על פי החוק בישראל כאשר הקבלן מסר דירה, הוא חייב להעניק לה תקופת בדק בית שבה כל ליקוי שיתגלה הוא חייב לתקן, כל דבר בדירה לפי מספר השנים שנקבע בחוק.

בדיקת דירה

מי מבצע בדיקת דירה לפני רכישה או מסירה?

את הבדיקה צריך לבצע מהנדס בדק בית מקצועי ומוסמך אשר מחזיק בידע המקצועי הדרוש בכדי לוודא את תקינותם של כלל המערכות בדירה. מדובר על אדם שצריך להחזיק בידע רלוונטי בתחומים רבים, כך שיוכל לבדוק גם מערכות מורכבות כמו מערכת החשמל ודברים המצריכים ידע וכלים מתאימים כמו שיפוע המרפסת או מצב האיטום בקירות וברצפות. חשוב לזכור כי לניסיונו המקצועי של המהנדס ישנה חשיבות רבה על הצלחת הבדיקה, ורק מהנדס בדק בית בעל שנות ניסיון רבות יכול שלא לפספס שום ליקוי או פגם שקיים בדירה, ולבצע את הבדיקה בצורה המושלמת ביותר.

באיזה חברה כדאי לבחור עבור בדיקת דירה?

בדיקת דירה היא נושא שלא כדאי לזלזל בו אם אתם חפצים בשקט נפשי לאחר מעבר הדירה, ובמהלך המגורים בדירה החדשה. ולכן, כאשר אתם בוחרים בחברה עבור ביצוע של בדיקת דירה, כדאי מאוד לשים לב שאתם בוחרים בחברה אמינה ומקצועית, אשר תלווה אתכם לאורך כל התהליך יד ביד. חברת אגם שירותי בדק בית היא אחת החברות המובילות בישראל בתחום בדיקת הדירות, ומעסיקה אצלה אנשי מקצוע מנוסים וותיקים בתחום. החברה חרטה על דגלה מתן שירות ברמה הגבוהה ביותר, וליווי של הלקוח לאורך כל התהליך בכדי שיוכל לוודא שהבדיקה לא תהיה לשווא, אלא הקבלן יצטרך לתקן את הכשלים שיתגלו מבלי להתחמק. אצל אגם שירותי בדק בית המהנדסים של החברה אשר מבצעים את הביקורת בפועל, הם אלו שכותבים וחותמים על הדוח המקצועי שנמסר ללקוח לאחר הבדיקה, תוך פירוט מלא בשפה ברורה ועם תמונות צבעוניות של הליקויים שנמצאו בדירה, ועלות תיקונם המשוערת.

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498