אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

בדק בית מחיר למשתכן

דף הבית » בלוג » בדק בית מחיר למשתכן

המחיר למשתכן הינה תוכנית ממשלתית אשר הוקמה במטרה לסייע לאזרחים בארץ ישראל לרכוש דירות במחיר מוזל מאלו המוצעות היום בשוק החופשי. תכנית זו מבוססת על מתן הנחה משמעותית עבור הקרקע, וזאת על מנת שהקבלן יוכל להוזיל את מחיר הדירות אשר ימכרו באותו הפרויקט. המחיר למשתכן כולל הגדלה בין רוכשי הדירות שנרשמו ועל פי מספר קריטריונים מוחלט מי הזוכים הזכאים לרכוש דירה במחיר למשתכן.

משפחות וזוגות רבים רכשו דירה במסגרת פרויקט המחיר למשתכן, מה שהוזיל משמעותית את המחיר אותו הם שילמו עבור הבית, אך עם מגבלות בתוכנית הבנייה, אפשרות לשינויים בדירה וחיסכון מובנה של הקבלן באיכות חומרי הגלם לאורך תהליך הבניה.

בדק בית לדירות מחיר למשתכן הינו תהליך הכרחי שאסור לוותר עליו.

ההבדלים בין דירות מחיר למשתכן לדירות בשוק החופשי

בדירות מחיר למשתכן, הדיירים אינם מקבלים יד חופשית בכל הנוגע לתכנון האדריכלי בדירה ומפרט הדירות הוא בסיסי וידוע מראש. מפרטי הדירות בתוכנית זו הינם זהים או דומים מאוד בין כל הפרוייקטים של המחיר למשתכן ברחבי הארץ. עם זאת, מדובר בדירה חדשה מקבלן, בדומה לכל דירה או בית אחר הנבנה מ-0.

בדק בית לדירות המחיר למשתכן

כמו בכל תהליך בדק בית, חברת הבדק צריכה לקבל לידיה את מפרט הדירה ועדיף כמה שיותר מוקדם. תהליך בדק בית הוא תהליך בדיקה של הנכס, בין אם מדובר בבדק בית עבור דירות חדשות או בדק בית עבור דירות יד שניה, אשר כולל בתוכו בחינה מדוקדקת של כל פרט בבית, במטרה לבחון עמידה בתנאים ובתקן הנדרשים, מפרט טכני ובדיקות נוספות אשר נוגעות בבטיחות, אסתטיקה ועוד.

במקרים של בדיקות בית לדירות מחיר למשתכן, בוחנים היטב כי הדירה המתקבלת עומדת במפרט הטכני, גם אם מדובר במפרט קבוע מראש וגם אם עושה רושם שהדירה מושלמת למגורים. חשוב מאוד להבחין בין תלונות על תכנון הדירה אשר הוצג מלכתחילה לבין תלונות אחרות על חוסר עמידה במפרט או בתקנים.

עמידה בתקנות משרד השיכון

כמו כל נכס בישראל, גם דירות מחיר למשתכן אשר נמכרות במחיר זול יותר מהדירות של השוק החופשי, גם במקרים אלה יש לעמוד בתקנות ובחקיקה של משרד השיכון. יש לזכור כי ישנן תקנות אשר נוגעות לרשות המקומית אשר גם אותן יש לבחון במהלך בדק בית ולוודא את התאמתן לתקנות אלו.

בנוסף לכל אלו, יש לבחון גם את המפרט הטכני לדירות של המחיר למשתכן, אשר הינו קשיח ברובו אך נכתב מראש במטרה למנוע שינויים ולנצל את חוסר האונים של הזוכים המאושרים.

מתי מומלץ להזמין בודק בית חיצוני?

לאחר הזכייה בדירה, בחירת הדירה וכל התהליך שמלווה לפרויקט הדיור למשתכן, מקבלים הזוכים בין היתר את חוזה הדירה עם המפרט הטכני אותו יש לשמור ולהעביר לחברת הבדק בעת הצורך. כפי שציינו, התנאים יכולים להשתנות מעט בין פרויקט לפרויקט ולכן אין טעם לנסות ולחפש מפרטים של דירות בפרויקטים אחרים, אלא יש להיצמד למפרט של הפרויקט הספציפי אותו להעביר לבודק הבית.

מומלץ לבצע בדק בית לפחות פעמיים – פעם אחת במהלך הבנייה, לאחר שרוב הדירה כבר מוכנה ופעם נוספת לפני קבלת הדירה, עם זאת, המינימום הוא לבצע את הבדיקה פעם אחת לפחות לפני הכניסה לדירה. מטרת הבדיקה היא לאתר ליקויים במידה וקיימים. חשוב מאוד לציין כי בדיקה זו הינה תקפה בבית משפט ועל הקבלן לתקן ולטפל בכל הליקויים אשר התגלו בתהליך הבניה.

מומלץ לבצע את הבדיקה טרם הכניסה לדירה, מאשר למצוא את הליקויים תוך כדי מגורים בבית. בדיקה זו תבטיח לכם ראש שקט בכניסה לבית וימנע את עוגמת הנפש המיותרת שעלולה להיווצר במידה ולא עושים את הבדיקה.

חברת בדק בית לדירות מחיר למשתכן

אנחנו באגם מספקים שירותי בדק בית לדירות מחיר למשתכן, עם ניסיון עשיר בבדיקות דירות אלה ומתן תשומת לב לפרטים הקטנים במטרה לאתר את כל הליקויים לפני שתעברו לבית. אסור לטעות ולחשוב שמאחר ומדובר בתוכנית ממשלתית עם תכנית בנייה יחסית אחידה, לא יופיע ליקויים. להפך, בודק מוסמך אשר מכיר את הדירות מחיר למשתכן יוכל לאתר ולגלות את הליקויים מהר יותר וידע איפה בדרך כלל נמצאים הכשלים והליקויים שאנחנו לא רוצים בבית שלנו.

נסכם

בדק בית הוא חיוני לדירות קבלן ודירות מחיר למשתכן בפרט. בסופו של דבר, לכולם חשוב להיכנס לדירה מושלמת אשר עומדת בכל התקנים ובכל התאנים שנקבעו מראש ושעליה שילמתם ממיטב כספכם.

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498