אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

דו"ח בדק בית – איך זה עובד?

דף הבית » בלוג » דו"ח בדק בית – איך זה עובד?

אחד הדברים החשובים ביותר כאשר נמצאים בשלב שלפני החלטה על רכישת דירה, הוא לבצע בדיקה לגבי מצבה האמיתי של הדירה. במקרים רבים אנשים שסיירו לבדם בדירה מסוימת, החליטו שמצבה נראה טוב והם מעוניינים לרכוש אותה, אולם לאחר כמה שבועות הם גילו שישנן בעיות רבות הדורשות תיקונים בסכומי כסף לא מבוטלים, והם נאלצו לשלם אותם מכיסם. אם היו עושים בדיקה מקיפה על ידי איש מקצוע, היו חוסכים מעצמם את הכסף הזה – או על ידי הפחתת גובה התשלום על דירה, או שהיו בכלל נמנעים מלרכוש אותה במצב כזה. 

כיצד מבצעים בדיקה של דירה לפני הרכישה?

בדירת דירה לפני רכישה היא בדיקה המכונה "בדק בית". מדובר על בדיקה שבמתבצעת על ידי מהנדס שהוכשר לביצוע בדיקות מן הסוג הזה, אשר מחזיק בידע הדרוש בכלל המערכות הקיימות בדירה, ויכול לגלות את הפגמים או הליקויים הקיימים בהם. במהלכה של הבדיקה עובר המהנדס על נושאים כמו מצב האיטום והרטיבות בקירות הבית וברצפות, הוא בודק את מצבם של התריסים, החלונות, הריצוף, מערכות המים והביוב, מערכת החשמל, מערכת הגז, מצב הדלתות, ובעצם כל דבר שיכול להוריד מערכה של הדירה ולגרום לה להיות שווה פחות. בכל מקרה שבו מתגלה פגם כלשהו, מעריך המהנדס את עלות התיקון המשוערת של אותו הליקוי, וכולל זאת בדוח מיוחד המכונה דוח בדק בית. 

מה אפשר לעשות עם דוח בדק בית?

דוח בדק בית הוא למעשה הסיכום המלא של כלל הליקויים והפגמים שהתגלו בדירה שבה התבצעה הבדיקה. דוח בדק בית אמור להיות כתוב בצורה מפורטת וברורה, כך שכל אדם שעומד לפני רכישת דירה יוכל להבין ולהחליט האם הרכישה של הדירה במחיר המדובר משתלמת עבורו או לא. למעשה, במקרים רבים גם כאשר נמצאו ליקויים כאלה ואחרים העסקה עדיין לא נופלת, והמוכר יכול לתקן אותם על ידי אנשי מקצוע, או להפחית את המחיר שהוא דורש על הדירה. במקרה שבו מדובר על דוח בדק בית שנכתב על בדיקת דירה חדשה מקבלן לפני מסירה, הוא יכול לשמש את רוכש הדירה עבור בקשה מהקבלן לתקן את הליקויים שהתגלו. במידה והקבלן מסרב לעשות זאת וטוען שהליקויים הללו אינם קשורים אליו, ניתן לגשת אל בית המשפט בליווי המהנדס, ולתבוע את הקבלן לתקן את הליקויים.

דו"ח בדק בית - איך זה עובד?

אל מי פונים עבור בדיקת בדק בית?

בכדי למצוא מהנדס בדק בית מוסמך ומקצועי יש לפנות אל חברה אשר מעניקה שירות של בדיקות בדק בית. כדאי מאוד לשים לב שאתם פונים אל חברה מקצועית ואמינה, אשר מחזיקה באנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום. רק אנשי מקצוע בעלי הידע המתאים ושנים רבות של ניסיון יכולים לבצע את הבדיקה בצורה הטובה ביותר מבלי לפספס שום פרט, ולהעניק לכם דוח בדק בית מפורט וברור שכולל את הליקויים שנמצאו בבדיקה בצורה מסודרת וברורה. חברת אגם שירותי בדק בית היא אחת החברות המובילות בישראל בתחום בדק הבית, היא מעניקה שירותי בדק בית הן עבור אנשים שרוצים לבדוק דירה טרם הרכישה שלה, והן עבור דירות חדשות שנרכשו מקבלן, והלקוח מבקש לדעת האם הדירה נבנתה והיא במצב שבו הקבלן הבטיח למסור אותה. החברה מעסיקה אצלה מהנדסי בדק בית בעלי ניסיון רב בתחום, אשר בזכות ניסיונם הרב מבצעים את הבדיקות בצורה המקצועית והמקיפה ביותר, ללא שום פספוס. החברה ממשיכה ללוות אתכם בכל מה שתצטרכו גם לאחר סיום הבדיקה, כולל מתן עדות בבית המשפט במידה והקבלן מסרב לתקן את הליקויים.

למעבר לצפייה בדוחות לדוגמא – היכנסו לכאן

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498