אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

האם יש מגבלה בבדיקת איטום גגות בתקופת החורף?

דף הבית » בלוג » האם יש מגבלה בבדיקת איטום גגות בתקופת החורף?

תשתיות איטום לקויות עלולות להוביל לחדירת מי גשמים ומי תהום אל המבנה ולגרום לנזקים כאלו ואחרים במערכות הקירוי והריצוף של הנכס ולעיתים אף לגרום לנזקים בלתי הפיכים בשלד. כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות רבה לקיומה של בדיקה מקצועית ומקיפה בכל תשתיות האיטום.

בדיקת איטום – מה היא כוללת ?

בדיקת איטום היא הגדרה כוללת למספר סוגי בדיקה שנועדו לצרכי איתור ליקויים וכשלים בתשתיות האיטום השונות העלולות להוביל לבעיות איטום קלות או חמורות לאורך זמן. בדיקות אלו כוללות בין היתר בדיקת איטום גג, בדיקות איטום של קירות הנכס, בדיקת איטום של משטחי הריצוף בנכס בדיקת איטום של מפתחי הנכס (חלונות, דלתות, ויטרינות וכו) ובדיקת איטום באזורים תת קרקעיים. בדיקות אלו מיושמות בשתי דרכים עיקריות הקשורות לסוג הבדיקה:

  1. בדיקת איטום גגות מבנים
  2. בדיקה ואיתור נזילות הנובעות כתוצאה מכשל בתשתיות האיטום

בכל אותם מקרים בהם נערכת בדיקות איטום גגות, הבדיקה מיושמת באמצעות הצפה ו/או המטרת מים על גבי כל השטחים החשופים לרטיבות: גגות, מרפסות, קירות, חלונות וחדרים רטובים, ואילו בכל אותם מקרם בהם נערכת בדיקה ואיתור נזילות, נעשה שימוש במצלמות תרמיות ואינפרא אדום באמצעותן ניתן לאתר את מקור הנזילה מבלי להידרש לגרימת נזק לתשתיות.

בדיקת איטום גג – האם קיימת מגבלה בביצוע הבדיקה במהלך חודשי החורף ?

בדיקת איטום גג נפוצה אומנם במהלך חודשי הקיץ מכיוון שבתקופה זו ניתן לתקן את הליקויים הנדרשים ללא כל חשש מימים גשומים העלולים לעכב או להשפיע על טיב עבודות האיטום. יחד עם זאת, קיומה של הבדיקה מתאפשרת גם במהלך חודשי החורף, כאשר את ביצוע עבודות התיקון (במידה וקיים בהן צורך) ניתן לקיים אך ורק בימים שמשיים הצצים פה ושם בחורף הישראלי.

במקרים בהם אתם חווים חדירת מי גשמים במהלך חודשי החורף אל תוך שטח המבנה, אנא ממליצים לכם לא לעכב את הבדיקה הנדרשת ולפעול בהקדם לבדיקת איטום גג פרטי או משותף. אצלנו בחברת אגם – שירותי בדק בית תוכלו למצוא צוות מהנדסים מוסמך המתמחה בביצוע בדיקות איטום מכל סוג ובכל היקף לאורך כל ימות השנה. בדיקות אלו מיושמות על ידינו לצורך איתור ליקויים בתשתיות האיטום השונות בשטח המבנה, לרבות, גגות, משטחי ריצוף, מפתחים, מערכות קירוי, מרתפים וחניונים תת קרקעיים. עם סיום הבדיקה, הנערכת על ידינו גם בשיטת ההצפה/המטרה וגם באמצעות מערכות ציוד מתקדמות לאיתור נזילות, צוות המהנדסים שלנו יגיע לכם דו"ח בדיקה מקיף וממצא בו מופיעים כל ממצאי הבדיקה לפרטי פרטים, כולל מידע על החלופות השונות העומדות לרשותכם לצורך תיקון הליקויים. למידע נוסף בנושא קיומה של בדיקת איטום גגות ובדיקות תשתיות איטום נוספות, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כאן

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498