אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

המדריך המלא לבדק בית שנת 2022

דף הבית » בלוג » המדריך המלא לבדק בית שנת 2022

החלטתם לקנות דירה חדשה – בשעה טובה! אבל איך תדעו אם הדירה שאתם קונים היא במצב תקין ואין בה ליקויים? באיזה שלב מומלץ להזמין בדק בית? מה זה בכלל בדק בית ומתי מומלץ לבצע אותו? אילו בדיקות מבוצעות כחלק מהבית בית? ומה ההבדל בין בדק בית לדירה יד שניה אל מול בדק לרכישת דירה מקבלן.

כל התשובות במדריך בדק הבית המלא לשנת 2022

אז מהו בכלל בדק בית ומדוע חשוב לעשות אותו?

בדק בית הוא תהליך בדיקה לבית, המבוצע על ידי מהנדס, אשר במהלכו נבדקים מגוון נושאים אשר ישקפו לנו האם ישנם ליקוים בנכס בו אנו מעוניינים או שמא הכל תקין. חשוב להבין כי לא כל בעיה ניתן לראות בעין האנושית וישנם דברים אשר נבדקים ברמת התשתיות, אשר ניתנות לאיתור רק על ידי מהנדס בדק בית מנוסה, מקצועי ובאמצעות טכנולוגיה מתקדמת שמסייעת לו לאורך תהליך הבדק.

מהנדס בדק בית יוכל להבחין במקרים של:

ועוד מגוון רחב של בדיקות עליהן נפרט בהמשך המדריך. ברגע שתקבלו את דוח בדק הבית על ידי המהנדס שביצע את הבדיקה, תוכלו לקבל החלטה שקולה יותר בנוגע לעסקה ואיך נכון לפעול.

לא משנה אם רוכשים דירה חדש מקבלן או שמדובר בדירה יד שניה, בשני המקרים הללו חשוב לעשות בדק בית עם התאמות ולהתייחס לכל מקרה לגופו.

ישנם 2 מקרים עיקריים בהם כדאי להזמין שירות בדק בית.

בדק בית לדירה חדשה מקבלן

הרבה פעמים אנשים מרימים גבה ושואלים – למה בכלל צריך בדק בית לדירה חדשה מקבלן? הרי זו דירה חדשה ואין סיבה שיהיו בה ליקויים. אז זהו, במקרים של דירה חדשה מקבלן, בדק בית זה בגדר חובה. במקרים רבים תגלו חריגות בין המפרט שהוצע לכם, רטיבויות, מטרדי טיח, קריסת מרפסות והרשימה עוד ארוכה מאוד.

אז כן, לרוב שאתם נכנסים לבית חדש הכל נראה לכם נוצץ והעין האנושית לא תצליח לאתר את הליקויים עליהם דיברתי. הליקויים יתחילו להופיע עם הזמן, רק שהפעם זה יהיה שאתם נמצאים כבר בתוך הדירה והטיפול במפגע יהיה תוך כדי מגורים, מה שיפגע באורח החיים שלכם ויקשה על ההתנהלות השוטפת בבית. תוסיפו לזה רעש ובלאגן ומצאתם לעצמכם סיבה מספיק טובה לבצע בדק בית לדירה חדשה לקבלן.

את הבדק בית לדירה חדשה מקבלן עושים לקראת מסירת מפתח. כל הליקויים שהתגלו במהלך הבדיקה יועברו לקבלן על מנת לטפל ולסדר את הליקויים.

בדק בית לדירה יד שנייה

במקרים של דירה יד שניה, בשונה מקניית דירה מקבלן, הבדיקה תבוצע טרם ביצעתם את העסקה. הליקויים שהתגלו יכולים לשמש אתכם כ"קלף מיקוח" כנגד המוכר או לעיתים אף להוריד אתכם מהעסקה.

תחשבו רגע על כמות הליקויים שיכולים להתגלות בדירה יד שניה ועל כמות הכסף שתצטרכו להשקיע ועל עוגמת הנפש שתיגרם – ספויילר, זה הרבה יותר כסף מעלות הבדיקה שלנו.

אנחנו באגם נדאג להגיע לנכס עם מהנדס מנוסה וותיק, שיבצע בדק בית לדירה לפני קניה, יפיק לכם דוח ויאפשר לכם לקבל החלטה שקולה בהקשר לדירה.

אם לרכב עושים בדיקה, אז לדירה לא?

אם לרכבים, שעלותם הוא פחות מ-10% ממחיר דירה ברוב המקרים, אנחנו עושים בדיקה לפני רכישה – אז בדירה לא נעשה? כמות הכסף שאנחנו משקיעים בדיקה עולה פי כמה וכמה מרכישת רכב. כמות הליקויים שעלולים להתגלות בבדק בית של דירה עשויים לעלות הרבה יותר מליקויים שעולים מבדיקת רכב (מה זה החלפת צמיגים ותיקוני פח לעומת נזילה אצל השכן?)

לפני שעוברים דירה, לא משנה אם מדובר בדירה חדשה מקבלן או דירת יד שניה, מומלץ ואף רצוי לבצע בדק בית מקיף.

אתם תודו לנו על זה 🙂

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498