אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

חשיבות ביצוע בדק בית לפני לקיחת משכנתא

דף הבית » בלוג » חשיבות ביצוע בדק בית לפני לקיחת משכנתא

אחד האירועים המרגשים ביותר הוא רכישה של בית חדש. לצד זאת, כחלק מהרכישה ככל הנראה תצטרכו לקחת משכנתא, וזהו עניין רציני שהרי מדובר בהלוואה הגדולה ביותר שתיקחו במהלך חייכם. לכן לפני שאתם לוקחים את המשכנתא, חשוב שתבצעו בדק בית.

מה זה בדק בית?

בדק בית הוא למעשה תהליך המתבצע על ידי איש מקצוע. לרוב, מדובר בביצוע בדיקת דירה חדשה מקבלן, אשר מטרתה לוודא שהדירה החדשה שרכשתם תקינה. במהלך הבדיקה, עובר איש המקצוע על הדירה ועל התשתיות בה ומוודא תקינותם. כמו כן, מוודא כי קיים בדירה כלל מה שהובטח לכם מהקבלן שיהיה בה. חברת בדק בית היא דבר הכרחי לביצוע בטרם אתם נכנסים לדירה שלכם.

בדקו שלא לקחתם הלוואה גבוהה מידי

כשאתם רוכשים דירה מקבלן, הקבלן יבקש לנקוב בסכום מסוים על הדירה. כאשר אתם מבצעים בדיקת דירה חדשה, מי שיבצע את הבדיקה יוכל לומר לכם האם הדירה שווה באמת את המחיר הנקוב עליה. על מנת שלא תגיעו למצב בו לקחת משכנתא גדולה מידי, חשוב שתבצעו את בדק הבית עוד לפני שאתם לוקחים את ההלוואה. ריבית משכנתא ממוצעת יכולה לעלות ולהשתנות, בעיקר ככל שהמשכנתא שלכם גבוהה היות והריבית היא נגזרת של המשכנתא. לכן חשוב שתיקחו סכום כסף מדויק עבור הוצאות הרכישה שלכם. כמו כן, בדק הבית יכול להעלות בעיות שתצטרכו לתקן מכספכם, כך שתצטרכו סכום כסף גבוהה יותר.

חשיבות בדק בית לפני לקיחת משכנתא

ודאו שהבית שלכם תקין למגורים

בדיקת דירה חדשה מקבלן היא דבר הכרחי לביצוע לפני שאתם נכנסים לגור בה. בדיקת דירה מקבלן תעזור לכם לקבל הבנה כוללת לגבי הדירה החדשה שרכשתם, מעבר למחיר שלה. במהלך הבדיקה, איש המקצוע יוודא שהדירה שלכם ראויה למגורים ושיש בה כל מה שנדרש עבורכם על מנת שתוכלו להנות מהדירה החדשה שלכם. מבצע הבדיקה יוודא כי אין בדירה עצמה תקלות או עבודה שלא נגמרה, והאם יש דברים שעליכם לבקש מהקבלן לתקן ולסדר בטרם רכישתכם את הדירה. לאחר שלקחתם את המשכנתא, יהיה זה מאוחר מידי. בדק הבית עלול לגרום לכם להתחרט על הקנייה או לעכב אותה. לכן חשוב לבצע את הבדיקה לא רק לפני שאתם רוכשים את הדירה, אלא עוד לפני שלקחתם את ההלוואה לדירה.

שלא תשלמו בהמשך

בדיקת הדירה היא הכרחית גם בכדי למנוע מכם הוצאות כספיות בעתיד. תקלות שיש בדירה עלולות להיות קלות או כמעט בלתי נראות בהתחלה, אך בהמשך עלולות להחמיר ותהיו חייבים לתקן אותן והדבר יגרום הוצאות כספיות רבות נוספות. לכן כדאי שתבצעו את בדק הבית לפני שאתם לוקחים את המשכנתא, כך תוודאו שהבית שאתם רוכשים אכן משתלם לכם ותדעו לומר לקבלן לתקן מה שצריך לפני שאתם נכנסים לדירה ומבלי שתחויבו על כך.

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498