אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

טיפים וכללים שכדאי להכיר בנושא בדק בית

דף הבית » בלוג » טיפים וכללים שכדאי להכיר בנושא בדק בית

כמו בכל תחום בחיים, ליקויי בנייה וטעויות הן חלק משגרת החיים שלנו. גם רופאים, שחקנים, בכביש או בכל מקום אחר שתחפשו, תוכלו למצוא טעויות.

גם בתהליך הבניה של הבית שלכם או אפילו בבית שכבר קיים, ניתן למצוא ליקויים רבים אשר נגרמו כתוצאה מטעות אנוש בתהליך הבניה עצמה או הייצור של החומרים אשר שירתו את תהליך זה – וחשוב מאוד לקחת את זה בחשבון.

אז נכון, בכל תחומי החיים לא נוכל לאתר את הליקויים הללו ולתקן אותם, אבל בבית הבא שלכם, אנחנו כן. בדק בית הוא הדרך שלכם להבטיח כי הטעויות והליקויים שנגמרו בתהליך הבניה, יטופלו ויסודרו על ידי הקבלן, טרם המעבר שלכם לבית.

מתי ניתן להיכנס לבצע בדק בית לנכס?

במקרים של בדק בית לדירה חדשה מקבלן, חשוב מאוד ואפילו מומלץ לבצע את בדק הבית לפני קבלת החזקה בנכס. בין אם מדובר במהלך המסירה הראשונית ובין אם מדובר במהלך המסירה הסופית (בתהליך קבלת המפתח). בשלב זה, יחויב הקבלן לתקן את הליקויים והכשלים אשר מופיעים בדוח הביקורת, לפני האכלוס ובכך למנוע מצבים בהם הקבלן מתנער מאחריות בטענה הליקויים נגרמו לאחר המסירה באחריות הדיירים.

במקרים של בדק בית לדירה לפני קנייה, מומלץ לבצע את בדק הבית לפני הכניסה לנכס וניתן לבצע אותו כבר בשלב המשא ומתן ובכך להוזיל את העלות המתבקשת על הנכס בטענה שדרושים לטפל בליקויים הקיימים בדירה.

מי יכול לבצע את הבדיקה?

חשוב להבין כי לא כל קבלן או שיפוצניק שתמצאו יכול לבצע את תהליך בדק הבית, ובדיקה זו מחייבת הכשרה והסמכה ולכן מומלץ לפנות למהנדס בדק בית מנוסה אשר מכיר את הנושא על בוריו.

בדק בית הוא תהליך שאסור להתפשר עליו ולכן חשוב מאוד להבין כי ישנה משמעות אדירה לבחירה באדם אשר יבצע את הבדק בית עבורכם.

קבלנים או שיפוצניקים אינם בעלי הידע המתאים לביצוע הבדק לאיתור ליקויים ולרוב, אין להם את הכלים המתאימים על מנת להשלים את המשימה בצורה טובה.

אל תתפשרו ובחרו חברת בדק בית מקצועית ומנוסה.

בדק בית לדירה מקבלן – חובה לכל דירה

הרבה אנשים מניחים כי לדירה חדשה מקבלן אין צורך לבצע בדק בית אך חשוב להבין כי מדובר בטעות ואולי טעות חמורה.

כפי שציינו, טעויות קורות בכל התחומים בחיים. זה לא קורה במכוון אבל זה פשוט קורה, העניין הוא שבבית טעויות כאלה עלולות להיות קשות במיוחד ולגרום לכם לנזק עצום ולעוגמת נפש.

כפי שניגשים לעשות בדיקה לרכב שקונים, על מנת להבטיח שלא "נפלתם", כך גם במקרה של בית. חשוב מאוד לבצע בדק בית לוודא שקיבלתם תמורה מלאה לכסף שלכם.

בדק בית יכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף בעתיד בטיפול אחר ליקויים שלא נגרמו על ידכם. מלבד הכסף, הוא יתן לכם שקט נפשי וביטחון שנכנסתם לנכס ללא ליקויים וללא סכנות אפשריות.

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498