אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

ליקויים נפוצים בתהליך בדק בית שכדאי להכיר

דף הבית » בלוג » ליקויים נפוצים בתהליך בדק בית שכדאי להכיר

כל ישראלי יגיד לכם כי החלום שלו זה לקנות דירה. אך כאשר אנו קונים דירה אנו חייבים לזכור כי הרבה מאוד ליקויים ופגמים יכולים לצוץ בה. כך יש דירות אשר המרפסת שלהם עומדת ליפול, יש דירות עם נזילות, עם עובש, עם תכנון גרוע ועם עוד אלף ואחת בעיות. אז מה אנו בתור רוכשי דירות יכולים לעשות בכדי להתגבר על הבעיה הזאת?

אם כן הצעד החכם ביותר שאתם יכולים לעשות לפני קניית דירה זה לבצע בה בדק בית. עליכם להבין כי יש הרבה מאוד ליקויים בבתים כפי שציינו ואחרים כמו טיח מתקלף או מערכת חשמל או מים הרוסים. זכרו כי אם לא תבצעו בדק בית התיקונים יעלו לכם כסף רב ולכן בדק בית הוא הצעד החכם ביותר שאתם יכולים לעשות.

כיצד אבחר את השמאי הטוב ביותר לבדק בית?

לאחר שהסברנו על ליקויים נפוצים בתהליך בדק בית שכדאי להכיר אנו חייבים לציין כי יש משמעות אדירה לשאלה איזה שמאי מבצע את בדק הבית. עליכם להבין כי ככל שהשמאי יותר מקצועי כך הסיכוי שהוא יאתר את הליקוי הוא רב יותר. לכן יש משמעות אדירה לשאלה איזה שמאי יבצע את בדק הבית וזה משהו שלא כדאי לכם לזלזל בו.

לכן כאשר אתם באים לבחור שמאי אנו ממליצים לכם לקרוא עליו כמה שיותר באינטרנט. כיום יש אתרים אשר ממליצים על שמאי ואפשר בהחלט להסתייע בהם בתנאי שהם אתרים אמינים ומהימנים. 

קראו עוד:

האם כל קבלן יכול לבצע בדק בית?

עד עתה דיברנו על כך כי שמאים יכולים לבצע בדק בית, אך בוודאי אצל רבים עולה השאלה האם קבלנים יכולים לבצע בדק בית או רק שמאים? אם כן אתם חייבים להבין כי רק שמאי מוסמך לבצע בדק בית.

כבודו של קבלן מונח במקומו אך אין לו את הידע ואת היכולת לבצע בדק בית. עליכם להבין שאם תתנו לקבלן לבצע בדק בית אתם תהיו בבעיה חמורה וספק אם הקבלן ימצא ליקויים בבית שאתם רוצים לקנות. כפי שלא תתנו לאינסטלטור לתקן לכם את האוטו או לחשמלאי לתקן את הצנרת בבית שלכם כך לא כדאי לכם לתת לקבלו לבצע בדק בית לדירה שאתם רוצים לקנות. 

מדוע כדאי לעשות בדק בית גם לדירה חדשה?

פעמים רבות כאשר אנשים שומעים על המושג בדק בית הם ישר חושבים על בדק בית לדירה יד שנייה או דירה ישנה יותר. אם כן אין ספק כי חובה לבצע בדק בית לדירה ישנה לפני הקנייה שלה.

אך שימו לב באותה נשימה אנו חייבים לציין כי כדאי לבצע בדק בית גם לדירה חדשה. שמעתם נכון גם בדירה חדשה יכולים להיות ליקויים עצומים. לכן אם אתם קונים דירה חדשה אל תתעצלו ופנו אל שמאי שיבחן את הדירה לפני הקנייה. הבדיקה הזאת יכולה להוות את ההבדל בין עסקה מוצלחת ובין בזבוז עצום של כסף ולכן אתם חייבים לזכור כי לא קונים דירה חדשה או ישנה ללא בדק בית.

מדוע חובה לבחון את הניסיון של השמאי לפני שאתם שוכרים את שירותיו

כאשר אתם פונים אל שמאי בשביל בדק בית אנו מציעים לכם לבחון כמה ניסיון יש לו. עליכם להבין כי הניסיון של השמאי מעיד על כך כי הוא יודע את העבודה כמו שצריך ויש לו ידע רב שיעזור לו לאתר תקלות בבית שלכם בעת בדק הבית שהוא מבצע.

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498