אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

מהי חוות דעת הנדסית ולמה היא חשובה כל כך ?

דף הבית » בלוג » מהי חוות דעת הנדסית ולמה היא חשובה כל כך ?

בדיקות הנדסיות בענף הנדל"ן הן הגדרה כוללת לכל סוגי הבדיקות הנערכות בשטח מבנים ונכסים מכל סוג ובכל סדר גודל, וזאת לצרכי איתור ליקויי תכנון ובנייה בשטח המבנה או הנכס. חשיבותן של הבדיקות ההנדסיות נובעת על רקע הצורך באיתור ליקויים בזמן אמת וזאת לפני קבלת חזקה על הנכס ו/או לפני קבלת ההחלטה בנוגע לרכישתו כן או לא.

חשוב לציין שהימצאותו של כל ליקוי בנייה כזה או אחר, עלול להשפיע על ערך הנכס ועל בטיחות השימוש בו, כאשר איתור הליקוי בזמן אמת יכול לסייע לכם לפעול לתיקונו על ידי הקבלן (במידה ומדובר בנכס חדש) ו/או לצרכי ניהול משא ומתן בנוגע לשווי הנכס בידה ומדובר ברכישת נכס יד שנייה.

מה חשוב לדעת על חוות דעת הנדסית?

חוות דעת הנדסית ממהנדס מומחה היא למעשה חוות דעת המוענקת למזמיני בדיקה הנדסית והיא מפרטת בתוכה את כל ממצאי הבדיקה שנערכה בשטח הנכס לצורך איתור ליקויי תכנון ובנייה. חוות דעת הנדסית היא מסמך משפטי לכל דבר ועניין והיא יכולה לשמש אתכם גם למטרות ניהול משא ומתן אל מול מוכרי הנכס וגם לצורך התנהלות אל מול הקבלן המבצע לצורך החלת התיקונים במידת הצורך.

חוות דעת הנדסית למי היא מיועדת?

חוות דעת הנדסית נדרשת בשני מקרים עיקריים:

  1. קבלת חוות דעת הנדסית לדירה חדשה במסגרת שירותי בדק בית לפני אכלוס
  2. קבלת חוות דעת הנדסית במסגרת ניהול משא ומתן לרכישת נכס יד שנייה

בשני המקרים, חוות הדעת מוגשת לאחר קיומה של בדיקת הנכס לצורך איתור ליקויי בנייה, כאשר הימצאותו של כל אחד מהם עלולה להשפיע במידה ניכרת על ערך הנכס לאורך זמן ועל בטיחות השימוש בנכס, ומכאן, נובע הצורך בתיקון הליקויים לפני מועד האכלוס במקרים בהם מדובר בחוות דעת הנדסית לדירה חדשה ו/או בטרם קבלת ההחלטה האם לרכוש את הנכס במקרים בהם מדובר בחוות דעת הנדסית במסגרת ניהול מו"מ לרכישת הנכס מיד שנייה.

מה כוללת בתוכה חוות הדעת ההנדסית?

חוות דעת הנדסית הנערכת על ידי מהנדס בדק בית מוסמך משלבת בתוכה מידע מקצועי ומפורט אודות כל הליקויים השונים אשר התגלו במהלך הבדיקה ההנדסית אשר נערכה בשטח הנכס, וזאת לצד מידע כללי על האפשרויות השונות העומדות לרשות מזמין השירות לצורך תיקון הליקויים. לצפייה במסמך חוות דעת הנדסית לדוגמא אשר הופק על ידי חברת בדק בית מקצועית לחצו כאן

חוות דעת הנדסית למטרות משפטיות

בכל אותם מקרים בהם הקבלן המבצע מתנער מקבלת אחריות על תיקון הליקויים המתגלים במהלך ביקורת דירה חדשה מקבלן, עומדת לרשותכם האפשרות לנהל נגדו תביעה משפטית, כאשר מסמך חוות הדעת ההנדסית מהווה מסמך משפטי לכל דבר ועניין והממצאים השונים המצויים בו הינם בעלי תקפות משפטית.

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498