אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

מה הם ליקויי הבנייה הנפוצים ביותר?

דף הבית » בלוג » מה הם ליקויי הבנייה הנפוצים ביותר?

הם קיימים בבניינים רבים, ולעתים קרובות הם נסתרים מהעין – ליקויי בנייה עלולים להביא לפגיעה בערך הנכס ואפילו לסכן חיים. מה הם ליקויי הבנייה הנפוצים ביותר, וכיצד עריכת בדק בית יכולה לסייע לכם לאתר אותם?

למה חשוב לאתר ליקויי בנייה?

ליקויי בנייה הם תופעה שיכולה להתקיים בכל מבנה – בין אם מדובר בבניין שהוקם לפני כמה עשרות שנים או בדירה חדשה מהקבלן. הליקויים הללו יכולים לבוא לידי ביטוי במגוון צורות – לעתים הם ניתנים לתיקון בקלות ובמחיר נמוך, ובמקרים אחרים הם יכולים להוריד משמעותית את הערך של הנכס ואפילו להוות סכנה עבור הדיירים. בכתבה זו נסקור כמה מליקויי הבנייה הנפוצים ביותר. ליקויים אלו ואחרים ניתן לאתר באמצעות בדיקת ליקויי בניה הנעשית על ידי מהנדסים מומחים. בתום הביקורת יופק עבורכם דוח ליקויי בניה שבו יפורטו כל הליקויים שנמצאו במבנה. דו"ח זה יכול לשמש במשא ומתן עם בעלי הנכס, וקביל גם בבתי משפט.

ליקויים במערכת האינסטלציה

אחת הבדיקות החשובות ביותר שמבצעים במהלך ביקורת ליקויי בניה היא בדיקת מערכת האינסטלציה – הצנרת. מערכת זאת אחראית על הובלה של מים לדירה וסילוק מים משומשים, בכיורים, באסלות ובחדר האמבטיה. במבנים ישנים רבים גיל הצנרת הוא כגיל המבנה, ולכן קיימות בעיות בצנרת שהן תוצאה של בלאי מצטבר. בבניינים כאלה יש סיכוי גבוה יותר לכך שהצנרת תהיה "רגישה במיוחד" לסתימות ולדליפות. בחלק מהמקרים שבהם מתגלים ליקויים בצנרת, יש צורך להחליף את המערכת כולה או חלקים גדולים ממנה, תהליך יקר במיוחד שעלול להפוך את רכישת הנכס ללא משתלמת.

ליקויים במערכת האיטום

האיטום של הבניין הוא חלק חשוב במיוחד, שלא תמיד נותנים עליו את הדעת. שמירה על איטום יעיל דורשת תחזוקה קבועה, שלא בהכרח מתבצעת בכל הבניינים בארץ. לכן, אחד הליקויים הנפוצים ביותר שיכולים להיחשף במהלך בדיקת ליקויי בניה הוא ליקוי באיטום, שעלול להביא לנזילות ולחדירת מים לתוך הבניין במהלך החורף. ליקויים באיטום יכולים להיות מסוכנים, מפני שחדירת רטיבות לבניין יכולה להביא להצטברות של עובש על התקרה או על הקירות. מהנדסי בדק בית משתמשים בכלים מיוחדים שמסייעים להם לאתר ליקויים באיטום, גם לפני שהתוצאות שלהם נראות לעין בלתי מזוינת.

ליקויים במערכת החשמל

אחת המערכות שנבדקות על ידי מהנדסי בדק בית היא מערכת החשמל. הימצאות ליקויים במערכת זו עלולה להוות סכנה עבור דיירי הבית – בין אם מדובר בכבלים חשופים, שקעים ללא הארקה או בעיות בתשתית החשמל עצמה שיוצרות קצרים. על מנת לוודא שהנכס שאתם רוכשים הוא בטוח ושאין בו בעיות במערכת החשמל, חשוב לבצע ביקורת ליקויי בניה לפני הכניסה לנכס. ליקויים במערכת החשמל יכולים להיות פשוטים לתיקון בעזרתו של חשמלאי מוסמך. אם יימצאו במהלך בדיקת ליקויי בניה בעיות במערכת החשמל, ניתן יהיה להכין דוח ליקויי בניה בעזרת חברת בדק בית שיתוקנו לפני כניסתכם לנכס.

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498