אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

מה חשוב לדעת על ביקורת ליקויי בניה ?

דף הבית » בלוג » מה חשוב לדעת על ביקורת ליקויי בניה ?

מהי ביקורת ליקוי בניה ? למי היא מיועדת וכיצד היא מיושמת ? על כך ועוד בעמוד שלפניכם

הליכי בנייה ושיפוץ הם תהליכים מקצועיים החייבים להיות מיושמים בהתאם לשורה ארוכה של תקנות המופיעות בחוקי התכנון והבנייה המונהגים במדינת ישראל, כאשר כל הפרה של אחת מהתקנות, בין אם מדובר בהפרה מכוונת ובין אם מדובר בהפרה כתוצאה מרשלנות מקצועית מצידו של הקבלן, עלולה להוביל להימצאותם של ליקויי בניה כאלו ואחרים בשטח הנכס או המבנה.

ליקויים בענף התכנון והבנייה – מה חשוב לדעת ?

ליקויי בנייה ותכנון הם הגדרה כוללת לכל סוגי הליקויים העלולים להופיע בשטח הנכס או המבנה כתוצאה מהפרה כזו או אחרת של חוקי התכנון והבנייה והתקנות הנלוות. ליקויי בנייה עלולים להימצא בשלד המבנה ותשתיותיו, כאשר כל ליקויי בניה כזה או אחר משפיע באופן מיידי על ערך הנכס ובטיחות השימוש בו, ומכאן, נובע הצורך של ביקורת ליקויי בניה ותיקונם.

סוגי ליקויים נפוצים בענף הבנייה והשיפוץ

ברוב המקרים, ליקויי בנייה מופיעים בשטח הנכס או המבנה כתוצאה מתהליך ביצוע רשלני, כאשר בין יתר סוגי הליקויים הנפוצים ביותר בענף הבניה והשיפוץ נכללים ליקויים כגון:

וזאת לצד סוגי ליקויים נוספים הקשורים בין היתר לשלד המבנה/נכס וליקויים קלים יותר הקשורים לנראות הנכס/מבנה.

כיצד מאתרים ליקוי בנייה ?

כדי לייצא דוח ליקויי בניה נחוץ לבצע בדיקת ליקויי בניה מתאפשרת במסגרת הליך ביקורת בנייה הידועה גם בשם בדק בית או בשם ביקורת ליקויי בניה לכל סוגי המבנים. ביקורת זו מיושמת על ידי מהנדס בניין המוסמך לצורך ביצוע בדיקות הנדסיות שונות בשטח הנכס או המבנה. ביקורת בנייה ממהנדס נועדה בין היתר לצרכי הפקת דו"ח בדיקה מקיף וממצא באמצעותו ניתן לפנות לגורם המבצע (קבלן בניה או שיפוץ) לצורך תיקון הליקויים אשר נחשפו במהלך בדיקות הביקורת.

מתי תדרשו לביקורת בנייה ?

קיומה של ביקורת ליקויי בניה נדרשת במספר מצבים שונים במסגרתם קיימת חשיבות רבה לאיתור ליקוי בנייה או תכנון בזמן אמת, לרבות, מקרים בהם אתם בונים את ביתכם הפרטי, מקרים בהם אתם מבצעים פעולות שיפוץ והרחבה בשטח הנכס, במקרים בהם אתם מצויים לקראת מועד אכלוס הנכס הנמסר לכם מידי הקבלן ובמקרים בהם אתם מתעניינים ברכישת נכס משוק הדירות יד שנייה. בכל אחד מהמקרים הנ"ל, איתור הליקויים הקיימים בנכס יאפשר לכם לחייב את הקבלן המבצע בתיקון הליקויים במלואן ו/או להימנע מרכישת הדירה במידה ומדובר בביקורת הנערכת לצרוך איתור ליקויים בנכסים מיד שנייה.

אחת מהחברות המובילות בישראל לקיומה של המעניקה דוח ליקויי בניה בכל סוגי הנכסים היא חברת אגם בדק בית המעמידה לרשותכם שירותי בדיקה באמצעות מהנדס ביקורת בנייה המתמחה בנושא ובעל הסמכה ייעודית לצורך כך. לפרטים נוספים אודות שירותי החברה לחצו כאן

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498