אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

מתי כדאי לבצע בדק בית?

דף הבית » בלוג » מתי כדאי לבצע בדק בית?

כאשר אנחנו רוכשים בית או דירה חדשים מהקבלן כדאי לנו לוודא שהנכס עובר בדיקת בדק בית. יש מספר נקודות בהם אנחנו רשאים לבצע בדירה מסוג זה: 

להלן פירוט אודות נקודות הזמן השונות בהן, אנחנו יכולים לעבור את בדק הבית והיתרונות והחסרונות של כל נקודת זמן זו לביצוע הבדיקה.

 

נקודה ראשונה – מעמד הפרוטוקול הראשון למסירת הבית

במעמד זה כדאי לנו לבצע בדק בית ולוודא שאין תקלות או ליקויים בבניית הבית. היתרונות של ביצוע הבדיקה בנקודת זמן זו הם שכך אנחנו יכולים “לתפוס” את התקלות שהן עוד קטנות ושקל לתקן אותן, לקבלן יש את הפועלים וחומרי הבניין שעדיין בשטח, יש לו את כל האפשרויות לטפל בליקויים טרם מסירת המפתח כך שבקבלת הדירה תקבלו את הדירה עם כמה שפחות ליקויים.

 

נקודה שנייה – המעמד בו אנחנו מקבלים את המפתח לבית שלנו

כאשר הקבלן מזמין אותנו לפרוטוקול קבלת המפתח, זהו מועד שני שבו מומלץ להביא חברת בדק בית אשר תבצע עבורנו בדיקה הנדסית שמטרתה לאתר את ליקויי הבנייה. במועד זה חובה לתעד את כל הליקויים הקוסמטיים כגון: שבר בריצוף, שריטה בחלון וכו' על מנת שהקבלן לא ינסה להתנער מאחריות לאחר המסירה. כאשר אנחנו מקבלים את המפתח לבית שלנו יש לנו הזדמנות להזמין חברת בדק בית. היתרון של ביצוע הבדיקה בזמן זה הוא שכך אנחנו יכולים לתקן את הליקויים בבית עוד לפני שעבורנו לגור בהם.

 

נקודה שלישית – לאחר שקיבלנו את המפתח לבית שלנו

לאחר שקיבלנו את המפתח לבית שלנו אנחנו יכולים לאכלס אותו ולרהט אותו. לפני שאנחנו עוברים לגור בבית או מרהטים אותו חשוב לוודא שאין ליקויים שונים כמו רטיבות למשל. ביצוע בדיקות מקיפות לבית לפני שאנחנו עוברים לגור בו יכול לאפשר לנו להימנע מעוגמת נפש אשר תיגרם מליקויים אשר לא היו ידועים לנו לפני המסירה.

 

נקודה רביעית – סופה של שנת הבדק 

המועד הנוסף שמבצעים בדק בית היא בסופה של שנת הבדק, זוהי בעצם סופה של השנה הראשונה לאכלוס הדירה.

 

קראו עוד:

בסופו של דבר, חשוב שנוכל לבדוק את איכות הבנייה של הבית שלנו. כאשר אנחנו בודקים את איכות הבנייה של הבית שלנו ומוודאים שאין בו ליקויי בניה שונים יכול להיות לנו קל ובטוח יותר לגור בו. את הבדיקה יכול לבצע עבורנו מהנדס בניין או פקח בניין מורשה. חשוב לבצע בדיקה מקיפה ויסודית כולל לנושאים של רטיבות, סדקים בקירות, אי עמידה בחוזה וכדומה… ביצוע הבדיקה יוכל לסייע לנו להרגיש רגועים יותר בזמן שנגור בבית שלנו.

 

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498