אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

בדיקה ואיתור נזילות

מהי בדיקת נזילות מים? למי היא מיועדת ובאמצעות איזה מכשור היא מיושמת? כל מה שצריך וחשוב לדעת על בדיקה ואיתור נזילות בשטח הדירה, הבית או המבנה בעמוד שלפניכם.

דף הבית » שירותי החברה » בדיקה ואיתור נזילות

נזילות מים עלולות להופיע בשטח הדירה, הבית או המבנה, ממגוון רחב של סיבות, וביניהן: כשלים וליקויים במערכות צנרת המים ו/או הביוב, כשלים וליקויים במערכות האיטום, כשלים במערכות הבידוד וכשלים במערכות הניקוז. בנוסף, נזילת מים עלולה להתרחש על רקע פיצוץ צנרת, בלאי במערכת האינסטלציה והברזים וכדומה.

מהי בדיקת איתור נזילות?

איתור נזילות מים היא בדיקה הנדסית המיועדת לצרכי איתור ליקוי בנייה העלולים לגרום (בשלב כזה או אחר) לנזילות מים בשטח המבנה. בנוסף, הבדיקה מיועדת לצרכי איתור מקורות הנזילה במקרים בהם מדובר בנזילת מים ממקור סמוי לעין. עד לפני מספר שנים, בדיקה לאיתור נזילות סמויות, חייבה שבירת קירות ורצפות על מנת להגיע למקור הנזילה, אך בשנים האחרונות, הודות למכשור בדיקה מתקדם הכולל מצלמות תרמיות אינפרא אדום, בדיקת איתור נזילה מתבצעת ללא צורך בהריסת תשתיות על מנת לזהות באופן וודאי ומדויק את הגורם המרכזי לנזילה.

איתור נזילות מים בבית

למה מיועדת בדיקה ואיתור נזילות?

בדומה לכל בדיקה הנדסית אחרת בתחום מערכות האיטום ונזילות מים, גם בדיקה ואיתור נזילות הינו שירות בדיקה מקצועי המיועד לשני מצבים עיקריים:

 1. במסגרת שירותי בדיקה המיועדים לצרכי איתור ליקוי בנייה במבנים חדשים לפני מועד אכלוסם – בדיקת נזילות במקרים אלו, מיועדת לצרכי איתור ליקוי בנייה בתשתיות המבנה העלולות להוביל לתרחיש עתידי של נזילות מים.
 2. במסגרת שירותי איתור נזילות המיועדים לכל אותם מקרים בהם אתם מזהים סימנים ממשיים לקיומה של נזילת מים בשטח המבנה אך אינכם יודעים לזהות את הגורם לנזילה.
  כמו כן, שירותי בדק בית המוצעים על ידנו באיתור נזילות סמויות מיועדת למקרים בהם אתם מעוניינים לרכש נכס למגורים ו/או להשקעה מיד שנייה ואתם מעוניינים לוודא שתשתיות האיטום ומערכות המים בשטח המבנה תקינות.

איתור נזילות מים באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם מסוגו

אנחנו בחברת אגם – שירותי בדק בית עוסקים ומתמחים בביצוע בדיקה ואיתור נזילות וכל סוגי הבדיקות ההנדסיות הנחוצות לכם לצרכי איתור ליקויי בנייה ותכנון בשטח המבנה, לרבות, שירותי בדיקה בתחום מערכות האיטום ונזילות מים. איתור נזילות מים באמצעותנו הינו שירות מקצועי המיושם על ידי צוות מומחים מוסמך ומנוסה המסתייע במכשור טכנולוגי מתקדם מסוגו הכולל בין היתר: מצלמות אינפרא אדום ומכשור תרמי המאפשר לנו לבצע סריקה מקיפה בשטח המבנה לצורך איתור נזילות מים ו/או מוקדי ליקוי בתחום תשתיות האיטום.

שירותי בדיקה ואיתור נזילות כולל בין היתר:

 • בדיקת תשתיות האיטום בשטח המבנה באמצעות מצלמות אינפרא אדום לצורך איתור כשלים וליקויים
 • בדיקת המבנה לצורך איתור כלשים במערכות הבידוד
 • בדיקת מערכות הניקוז
 • סריקה תרמית לאיתור נזילה סמויה/גלויה במיקום המדויק בשטח המבנה

עם סיום הליכי הבדיקה, אנו דואגים להפיק עבורכם דו"ח בדיקה מפורט הכולל בתוכו: פירוט מורחב על סוג הליקויים והכשלים שאותרו במהלך הבדיקה, פירוט מדויק בנוגע למיקום הכשלים והליקויים (כולל תמונות סטילס ותמונות ממצלמה תרמית מתקדמת), פירוט מורחב אודות הדרכים העומדות לרשותכם לצורך תיקון הליקויים (כולל אומדן עלויות) והצהרת המומחה לצורך שימושכם בממצאי הדו"ח למטרות משפטיות.

מה כולל השירות?

 • חוות דעת הנדסית
 • תמיכה וייעוץ הנדסי
 • ביקורת חוזרת
 • ליווי משפטי

דו"חות הבדיקה של חברת אגם – שירותי בדק בית, מהווים מסמך משפטי לכל דבר ועניין והם קבילים לצרכי ניהול ערכאות משפטיות ו/או הליכי גישור ובוררות במידת הצורך. כמו כן, מהנדסי החברה משמשים כמומחים מטעם בתי המשפט לצורך בירור סוגיות משפטיות בתחום ליקויי התכנון והבנייה.

חוות הדעת שלנו ידועים בקרב עשרות עו"ד בישראל כחוות דעת ברמת פירוט וניסוח מהגבוהות ביותר הקיימות בתחום. חוות הדעת אשר מנוסחת ונחתמת ע"י המהנדס שביצע את הביקורת בפועל.

חוות הדעת שלנו כוללת בתוכה:

 • הצהרת המהנדס ופירוט השכלתו וניסיונו בתחום.
 • כלל ליקויי הבנייה שנמצאו במהלך הביקורת עם ציטוט תקנים ותקנות (כולל תמונות מהשטח).
 • המלצות ודרכי פתרון מפורטים לכלל הליקויים.
 • אומדן עלות לתיקון הליקויים.

חוות הדעת מתבססת על בדיקתו הוויזואלית של המומחה ונעשית תוך שימוש במכשור דיגיטאלי מתקדם:

 • מצלמה תרמית אינפרא רד
 • פרוטימטר (מד לחות דיגיטלי)
 • פלס במספר אורכים
 • מד זווית דיגיטלי
 • קליבר דיגיטלי
 • מטר ומד לייזר
 • מד עובי זכוכית
  שימוש המכשור ע”פ הצורך

 

מקורות נוספים שאנו עובדים לפיהן:

 • תקנות התכנון והבנייה
 • המפרט הכללי הבין משרדי
 • הל”ת – הוראות למתקני תברואה
 • תקנות הג”א – מפרטים לבניית מקלטים
 • המפרט הטכני של הדירה בהתאם לחוק המכר
 • תוכנית ומפרט הדירה אשר ניתנו ללקוח
 • תקדימים ופסקי דין בתחום ליקויי בניה

 

חברת אגם שרותי בדק בית מעמידה בפניכם מערך שירות לקוחות המורכב מיועצי שירות וממהנדסים אשר ישמחו לתת לכם שירות מקצועי ואדיב לכל אורך הדרך.

הייעוץ והליווי ניתן במסגרת הזמנת שירותי ביקורת ליקויי בנייה.

 

הייעוץ כולל מתן תשובות, פתרונות וייעוץ מקצועי לפני הזמנת הביקורת, במהלך הביקורת בשטח ולאחר קבלת חוות הדעת.

לעיתים לקבלן ישנם הסתייגויות עם חלק מהליקויים שפורט בחוות הדעת, אנו נותנים מענה והסבר נוסף במידה ויידרש.

בדיקה חוזרת מיועדת לבדיקת איכות תיקון הליקויים שביצע הקבלן.

לעיתים קרובות ישנם ליקויים כגון בעיות רטיבות ואיטום אשר טיפול בהם חייב להיות "טיפול מהשורש" אך קיימים מקרים שבהם הקבלן מנסה להסתיר ליקויים אלו בצורה קוסמטית בלבד אשר יגרום להופעת הליקויים תוך זמן קצר.

במקרים בהם קיימים ליקויים מהותיים, אנו ממליצים לבצע בדיקה הנדסית חוזרת. במהלך הבדיקה אנו נבדוק את איכות תיקון הליקויים שביצע הקבלן ובנוסף נבדוק האם יתגלו ליקויים נוספים.

הבדיקה מתבצעת ע"י אותו המהנדס אשר ביצע את הבדיקה הראשונה, בסיום הבדיקה אנו מפיקים חוות דעת נוספת.

נדרשים לשירותי משרד עורך דין המתמחה בתחום ליקויי התכנון והבנייה?  אצלנו בחברת אגם – שירותי בדק בית, תוכלו למצוא מעטפת שירות משפטית המוענקת לכם על ידי משרדי עורכי דין מובילים בתחום.

חוקי התכנון והבנייה המונהגים במדינת ישראל, מאפשרים לכל אחד ואחת מביניכם המתמודד עם ליקויי תכנון ובנייה כאלו ואחרים, להגיש תביעה משפטית כנגד הגורם האחראי לליקויים. תביעות משפטיות אלו, מבוססות בין היתר על חוות הדעת ההנדסיות אותן אנו מספקים לקהל לקוחותינו באמצעות דו"חות בדיקה מפורטים ומורחבים.

ייעוץ וליווי משפטי בתחום ליקויי התכנון והבנייה, הוא שירות נלווה המוצע לקהל לקוחותינו בהתאם לממצאי הבדיקה וחוות הדעת ההנדסית. המעטפת המשפטית המוצעת דרכנו כוללת:

 • ייעוץ משפטי ראשוני לצורך בחינת זכויות הדייר על פי הסכם המכר ותקנות החוק בתחום התכנון והבנייה –חינם
 • משלוח מכתב התראה לגורם האחראי להימצאותם של ליקויי התכנון והבנייה – חינם
 • ניהול משאים ומתנים למטרות פתרון המחלוקת אל מול הגורם האחראי לליקוי התכנון והבנייה
 • פנייה לערכאות במסגרת הגשת תביעה משפטית כנגד הגורם האחראי
 • ליווי וייצוג משפטי לאורך כל הדרך

ושירותים משפטיים נוספים המותאמים להיקף וסוג הליקויים והשפעתם הישירה על ערך הנכס.

 

ייעוץ וליווי משפטי – למי מיועד השירות?

שירותי הייעוץ והליווי המשפטי המוצעים דרכנו, מיועדים לכל אילו מביניכם המעוניינים להגיש תביעה משפטית בגין ליקויי בנייה כנגד הגורם האחראי להימצאותם (קבלן/יזם/אדריכל). ברוב המקרים, הצורך בקבלת שירות משפטי בתחום ליקוי הבנייה, מתעורר כאשר הגורם האחראי להופעת הליקויים מתנער מאחריותו ומסרב לבצע את התיקונים הנדרשים על חשבונו. כמו כן, השירות המשפטי מיועד לכל אילו מביניכם המעוניינים להסדיר את הנושא אל מול הגורם האחראי במסגרת ניהול משא ומתן לפתרון המחלוקת מבלי להידרש לערכאות משפטיות.

שירותים משפטיים בתחום ליקויי תכנון ובנייה

השירותים המשפטיים המוצעים לכם בתחום ליקויי תכנון ובנייה מיועדים לצרכי טיפול משפטי במגוון רחב של נושאים הכוללים בין היתר: ליקויים הנדסיים הניתנים לתיקון, ליקויי תכנון אשר אינם ניתנים לתיקון וכפועל יוצא מכך ערך הנכס יורד, ליקויים ברכוש המשותף, ליקויים במערכות הבניין, נזקי ליקויים בתחום האיטום ונזילות מים ועוד.

כמו כן, שירותי הייעוץ והליווי המשפטי מיועדים לאילו מביניכם המתמודדים עם מטרדי רעש/ריח בסביבת המגורים, וזאת לצרכי הגשת תביעות משפטיות כנגד הגורם האחראי להפרות החוק בתחום המפגעים הסביבתיים.

חשוב לדעת: תביעה משפטית בגין ליקוי בנייה ו/או מטרדי רעש וריח, כוללת בין היתר דרישה לפיצוי כספי בגין נזקים כספיים שנגרמו לכם כתוצאה מהופעת הליקוי ו/או המפגע הסביבתי, לרבות, פיצוי כספי בגין הפסד ימי עבודה, פיצוי כספי בגין עוגמת נפש, פיצוי כפסי בגין איחור במסירת הדירה, פיצוי כספי בגין דיור חלופי במהלך תקופת תיקוני הליקויים השונים ועוד.

 

למידע נוסף השאירו פרטים

  שאלות נפוצות

  האם הדו"ח קביל בבית משפט?

  חוות הדעת של חברתנו קבילות בבית משפט, המהנדסים מעניקים עדות כעד מומחה בבית משפט במידה ויידרש.

  מי רושם את חוות הדעת?

  חוות הדעת שלנו נכתבות ע"י המהנדס/ המומחה שביצע את הבדיקה בפועל

  האם הבדיקה כוללת שימוש במצלמה תרמית?

  כל מהנדסי החברה מצוידים במצלמה תרמית מתקדמת ומד לחות דיגיטלי. הבדיקה כוללת שימוש בשני מכשירים אלו.

  קיימת רטיבות בתקרה של הדירה, מה עליי לעשות?

  במקרה כזה יש צורך להזמין מומחה על מנת שיבצע בדיקה הנדסית בדירה ועל פי הממצאים המומחה ידריך אתכם בהמשך התהליך. יתכן ותידרש כניסה גם לדירת השכן.

  מהו ההבדל בין "כשל" ל-"ליקוי" בתחום הבנייה?

  מקרים של "כשל" מעידים על כישלון מלא או חלקי ביכולות התפקוד של המערכת או המוצר בו נעשה שימוש בתחום הבנייה, ואילו מקרים של "ליקוי" מעידים על תפקוד לקוי של המוצר או המערכת.

  האם אנחנו עובדים בעיר אילת?

  חברתנו מעניקה שירות בפריסה ארצית כולל העיר אילת

  מי מבצע את הבדיקה בפועל?

  חברתנו מעסיקה מהנדסי בניין ומומחים בתחום הרטיבות והאיטום בעלי ניסיון ממוצע של כ-10 שנים בתחום, הם אלו שמבצעים את הבדיקה בפועל

  מהן האפשרויות המשפטיות העומדות לרשותכם לצורך חיוב הקבלן בתיקוני הליקויים?

  במקרים בהם הקבלן מתנער מקבלת אחריות על ממצאי הבדיקה ניתן להסתייע בשירותי ייעוץ משפטי למטרות ניהול ערכאות משפטיות כנגדו גם מתוקף חוק המכר וגם מתוקף דיני הנזיקין. בשני המקרים, קיימת חשיבות רבה לקבלת היוועצות משפטית עם משרד עורכי דין המתמחה בנושא. בתור לקוחות חברת אגם, לקוחותינו זכאים לייעוץ + מכתב התראה לקבלן ללא עלות.

  כיצד אנו מבצעים בדיקת איתור נזילות?

  הבדיקה נעשית ללא הריסות, הבדיקה נעשית באמצעות מצלמה תרמית אשר מאפשרת לזהות בצורה מדויקת את מקור הרטיבות וכיוון התפשטותה. כמו כן זה מצריך מומחה מיומן ומנוסה לצורך כך.

  הופיעו סימני רטיבות מעל הפאנלים, על מה זה מעיד?

  סימני רטיבות ועובש מעל פאנלים עלולה להעיד על רטיבות מתחת לריצוף, ובשמה המקצועי - "רטיבות קפילארית". יש לבצע בדיקה ע"י מהנדס מומחה אשר יבדוק האם מדובר בסוג רטיבות זו וייתן לכם את דרכי הפתרון. לעיתים מספיק לייבש מלאכותית את תשתית הריצוף, לעיתים קרובות אף יש צורך בהרמת כל ריצוף הדירה, החלפת התשתית וריצוף מחדש. רטיבות מסוג זה עלולה להיגרם מכשל בצנרת או מכשל באיטום.

  מהן הסיבות הנפוצות להופעת כתמי רטיבות בקירות חוץ?

  כתמי רטיבות בקירות חוץ מתפתחים משלושה סיבות מרכזיות: 1. בעיית איטום משמעותית בין אריחי החיפוי על גבי קירות חוץ 2. כשל משמעותי בביצוע עבודות האיטום - בעיקר במקרים בהם נעשה שימוש בשיטת בנייה באמצעות פלטות יצוקות 3. בלאי טבעי של הטיח והצבע בקירות - מאפיין בעיקר מבני מגורים ישנים.

  באיזה מכשור אנחנו משתמשים?

  חוות הדעת מתבססת על בדיקתו הוויזואלית של המומחה ונעשית תוך שימוש במכשור דיגיטלי מתקדם:

  מצלמה תרמית אינפרא רד

  פרוטימטר (מד לחות דיגיטלי)

  פלס במספר אורכים

  מד זווית דיגיטלי

  קליבר דיגיטלי

  מטר ומד לייזר

  מד עובי זכוכית

  שימוש המכשור ע”פ הצורך

  לקבלת מידע והצעת מחיר

  077-4970498