אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

בדיקות צנרת

מהי בדיקת צנרת? למי היא מיועדת? כיצד היא מיושמת ומתי חשוב ומומלץ לקיימה? כל מה שצריך וחשוב לדעת על בדיקת צנרת בעמוד שלפניכם

דף הבית » שירותי החברה » בדיקות צנרת

בדיקת צנרת מים

בעיות נזילות ורטיבות בשטח המבנה אשר אינן מטופלות במהירות ועל הצד המקצועי הטוב ביותר, עלולות לאורך זמן, להוביל לנזקים בלתי הפיכים במערכות הקירוי והשלד של המבנה, וזאת בנוסף לגרימת נזקים מיידים כגון: כתמי עובש וחלודה, ריחות טחב, קילופי צבע והיווצרות סדקים בקירות, נזק לרכוש וכדומה. הסיבות בגינן עלולות לצוץ בעיות נזילות ורטיבות בשטח המבנה, הן ברוב המקרים ליקויים וכשלים במערכות האיטום והצנרת, ולכן, קיימת חשיבות רבה לקיומה של בדיקת צנרת מים כבר בשלבים הראשונים בהם אתם מזהים כתמי רטיבות או סימני נזילות בשטח המבנה.

חשוב לדעת: בעיות בצנרת עלולות להתרחש גם במבנים ישנים בהם מותקנים צנרות מים אשר יוצרו ממתכת וגם במבני ממבנים חדשים בהם מותקנות מערכות צנרת המיוצרות מפלסטיק. בשני המקרים, בעיות בצנרת עלולות לנבוע על רקע בלאי בחיבורי הצנרת, סדקים בצנרת, שימוש ברכיבי צנרת אשר אינם עומדים בתקנים הנדרשים, התקנת צנרת לקויה וגורמים נוספים המחייבים בדיקת צנרת מים מקיפה ומקצועית.

מה כוללת בדיקת צנרת בבית וכיצד היא מיושמת?

בדיקת צנרת בבית היא למעשה בדיקת צנרת מים דלוחין/ צמ"ג והיא מיושמת באמצעות מצלמת סיב אופטי המאפשר איתור מדויק של מקור התקלה/בעיה בקו צינורות הביוב ו/או הניקוז. החדרת הסיבים האופטיים אל חלל הצנרת, מאפשר את איתור מיקומו המדויק של הליקוי/בלאי בקו הצנרת מבלי להידרש לפעולות שבירה ו/או הריסה.

באמצעות צילום פנים של קו הצנרת ב-סיב אופטי מושגות מטרות הצילום הבאות:

 • איתור סדקים ושברים בקו הצנרת
 • איתור גופים זרים החוסמים את הצנרת
 • איתור ניתוקי צנרת

חשוב לדעת: שיטת הצילום באמצעות סיב אופטי נועדה גם לצרכי איתור חסימות וכשלים במרזבים.

בדיקות צנרת

למי מיועדת בדיקת צנרת מים?

את בדיקות הצנרת מומלץ לקיים בדירות מגורים חדשות או ישנות במספר מצבים עיקריים:

 1. בכל אותם מקרים בהם מופיעים סימני רטיבות בשטח הדירה וקיים חשד כי המקור לכך הוא בעיה בצנרת
 2. בכל אותם מקרים בהם אריחי הריצוף "מתרוממים" מעט ו/או זזים ממקומם – הדבר יכול להעיד באופן וודאי על בעיית רטיבות מתחת למשטחי הריצוף כתוצאה מבעיה בצנרת
 3. בכל אותם מקרים בהם אתם שומעים זרם מים חזק ו/או שומעים שזרם המים מתקשה לעבור בצנרת
 4. בכל אותם מקרים בהם קיימים סימנים היכולים להעיד על בעיית צנרת כגון: קילופי צבע וטיח, הצטברות עובש ושינויים בגוון הקירות.

כמו כן, בדיקת צנרת בבית מומלצת שתעשה בכל אותם מקרים בהם אתם רוכשים נכס יד שנייה, וזאת על מנת לוודא שלא קיימת בעיית צנרת בשטח הנכס.

אגם שירותי בדק בית: בדיקות רטיבות מקצועיות באמצעות מכשור מתקדם וללא הריסות!

מה כולל השירות?

 • חוות דעת הנדסית
 • תמיכה וייעוץ הנדסי
 • ביקורת חוזרת
 • ליווי משפטי

דו"חות הבדיקה של חברת אגם – שירותי בדק בית, מהווים מסמך משפטי לכל דבר ועניין והם קבילים לצרכי ניהול ערכאות משפטיות ו/או הליכי גישור ובוררות במידת הצורך. כמו כן, מהנדסי החברה משמשים כמומחים מטעם בתי המשפט לצורך בירור סוגיות משפטיות בתחום ליקויי התכנון והבנייה.

חוות הדעת שלנו ידועים בקרב עשרות עו"ד בישראל כחוות דעת ברמת פירוט וניסוח מהגבוהות ביותר הקיימות בתחום. חוות הדעת אשר מנוסחת ונחתמת ע"י המהנדס שביצע את הביקורת בפועל.

חוות הדעת שלנו כוללת בתוכה:

 • הצהרת המהנדס ופירוט השכלתו וניסיונו בתחום.
 • כלל ליקויי הבנייה שנמצאו במהלך הביקורת עם ציטוט תקנים ותקנות (כולל תמונות מהשטח).
 • המלצות ודרכי פתרון מפורטים לכלל הליקויים.
 • אומדן עלות לתיקון הליקויים.

חוות הדעת מתבססת על בדיקתו הוויזואלית של המומחה ונעשית תוך שימוש במכשור דיגיטאלי מתקדם:

 • מצלמה תרמית אינפרא רד
 • פרוטימטר (מד לחות דיגיטלי)
 • פלס במספר אורכים
 • מד זווית דיגיטלי
 • קליבר דיגיטלי
 • מטר ומד לייזר
 • מד עובי זכוכית
  שימוש המכשור ע”פ הצורך

 

מקורות נוספים שאנו עובדים לפיהן:

 • תקנות התכנון והבנייה
 • המפרט הכללי הבין משרדי
 • הל”ת – הוראות למתקני תברואה
 • תקנות הג”א – מפרטים לבניית מקלטים
 • המפרט הטכני של הדירה בהתאם לחוק המכר
 • תוכנית ומפרט הדירה אשר ניתנו ללקוח
 • תקדימים ופסקי דין בתחום ליקויי בניה

חברת אגם שרותי בדק בית מעמידה בפניכם מערך שירות לקוחות המורכב מיועצי שירות וממהנדסים אשר ישמחו לתת לכם שירות מקצועי ואדיב לכל אורך הדרך.

הייעוץ והליווי ניתן במסגרת הזמנת שירותי ביקורת ליקויי בנייה.

הייעוץ כולל מתן תשובות, פתרונות וייעוץ מקצועי לפני הזמנת הביקורת, במהלך הביקורת בשטח ולאחר קבלת חוות הדעת.

לעיתים לקבלן ישנם הסתייגויות עם חלק מהליקויים שפורט בחוות הדעת, אנו נותנים מענה והסבר נוסף במידה ויידרש.

בדיקה חוזרת מיועדת לבדיקת איכות תיקון הליקויים שביצע הקבלן.

לעיתים קרובות ישנם ליקויים כגון בעיות רטיבות ואיטום אשר טיפול בהם חייב להיות "טיפול מהשורש" אך קיימים מקרים שבהם הקבלן מנסה להסתיר ליקויים אלו בצורה קוסמטית בלבד אשר יגרום להופעת הליקויים תוך זמן קצר.

במקרים בהם קיימים ליקויים מהותיים, אנו ממליצים לבצע בדיקה הנדסית חוזרת. במהלך הבדיקה אנו נבדוק את איכות תיקון הליקויים שביצע הקבלן ובנוסף נבדוק האם יתגלו ליקויים נוספים.

הבדיקה מתבצעת ע"י אותו המהנדס אשר ביצע את הבדיקה הראשונה, בסיום הבדיקה אנו מפיקים חוות דעת נוספת.

 

נדרשים לשירותי משרד עורך דין המתמחה בתחום ליקויי התכנון והבנייה?  אצלנו בחברת אגם – שירותי בדק בית, תוכלו למצוא מעטפת שירות משפטית המוענקת לכם על ידי משרדי עורכי דין מובילים בתחום.

חוקי התכנון והבנייה המונהגים במדינת ישראל, מאפשרים לכל אחד ואחת מביניכם המתמודד עם ליקויי תכנון ובנייה כאלו ואחרים, להגיש תביעה משפטית כנגד הגורם האחראי לליקויים. תביעות משפטיות אלו, מבוססות בין היתר על חוות הדעת ההנדסיות אותן אנו מספקים לקהל לקוחותינו באמצעות דו"חות בדיקה מפורטים ומורחבים.

ייעוץ וליווי משפטי בתחום ליקויי התכנון והבנייה, הוא שירות נלווה המוצע לקהל לקוחותינו בהתאם לממצאי הבדיקה וחוות הדעת ההנדסית. המעטפת המשפטית המוצעת דרכנו כוללת:

 • ייעוץ משפטי ראשוני לצורך בחינת זכויות הדייר על פי הסכם המכר ותקנות החוק בתחום התכנון והבנייה –חינם
 • משלוח מכתב התראה לגורם האחראי להימצאותם של ליקויי התכנון והבנייה – חינם
 • ניהול משאים ומתנים למטרות פתרון המחלוקת אל מול הגורם האחראי לליקוי התכנון והבנייה
 • פנייה לערכאות במסגרת הגשת תביעה משפטית כנגד הגורם האחראי
 • ליווי וייצוג משפטי לאורך כל הדרך

ושירותים משפטיים נוספים המותאמים להיקף וסוג הליקויים והשפעתם הישירה על ערך הנכס.

 

ייעוץ וליווי משפטי – למי מיועד השירות?

שירותי הייעוץ והליווי המשפטי המוצעים דרכנו, מיועדים לכל אילו מביניכם המעוניינים להגיש תביעה משפטית בגין ליקויי בנייה כנגד הגורם האחראי להימצאותם (קבלן/יזם/אדריכל). ברוב המקרים, הצורך בקבלת שירות משפטי בתחום ליקוי הבנייה, מתעורר כאשר הגורם האחראי להופעת הליקויים מתנער מאחריותו ומסרב לבצע את התיקונים הנדרשים על חשבונו. כמו כן, השירות המשפטי מיועד לכל אילו מביניכם המעוניינים להסדיר את הנושא אל מול הגורם האחראי במסגרת ניהול משא ומתן לפתרון המחלוקת מבלי להידרש לערכאות משפטיות.

שירותים משפטיים בתחום ליקויי תכנון ובנייה

השירותים המשפטיים המוצעים לכם בתחום ליקויי תכנון ובנייה מיועדים לצרכי טיפול משפטי במגוון רחב של נושאים הכוללים בין היתר: ליקויים הנדסיים הניתנים לתיקון, ליקויי תכנון אשר אינם ניתנים לתיקון וכפועל יוצא מכך ערך הנכס יורד, ליקויים ברכוש המשותף, ליקויים במערכות הבניין, נזקי ליקויים בתחום האיטום ונזילות מים ועוד.

כמו כן, שירותי הייעוץ והליווי המשפטי מיועדים לאילו מביניכם המתמודדים עם מטרדי רעש/ריח בסביבת המגורים, וזאת לצרכי הגשת תביעות משפטיות כנגד הגורם האחראי להפרות החוק בתחום המפגעים הסביבתיים.

חשוב לדעת: תביעה משפטית בגין ליקוי בנייה ו/או מטרדי רעש וריח, כוללת בין היתר דרישה לפיצוי כספי בגין נזקים כספיים שנגרמו לכם כתוצאה מהופעת הליקוי ו/או המפגע הסביבתי, לרבות, פיצוי כספי בגין הפסד ימי עבודה, פיצוי כספי בגין עוגמת נפש, פיצוי כפסי בגין איחור במסירת הדירה, פיצוי כספי בגין דיור חלופי במהלך תקופת תיקוני הליקויים השונים ועוד.

 

 

למידע נוסף השאירו פרטים

  שאלות נפוצות

  מי מבצע את הבדיקה בפועל?

  חברתנו מעסיקה מהנדסי בניין ומומחים בתחום הרטיבות והאיטום בעלי ניסיון ממוצע של כ-10 שנים בתחום, הם אלו שמבצעים את הבדיקה בפועל

  הופיעו סימני רטיבות מעל הפאנלים, על מה זה מעיד?

  סימני רטיבות ועובש מעל פאנלים עלולה להעיד על רטיבות מתחת לריצוף, ובשמה המקצועי - "רטיבות קפילארית". יש לבצע בדיקה ע"י מהנדס מומחה אשר יבדוק האם מדובר בסוג רטיבות זו וייתן לכם את דרכי הפתרון. לעיתים מספיק לייבש מלאכותית את תשתית הריצוף, לעיתים קרובות אף יש צורך בהרמת כל ריצוף הדירה, החלפת התשתית וריצוף מחדש. רטיבות מסוג זה עלולה להיגרם מכשל בצנרת או מכשל באיטום.

  מי רושם את חוות הדעת?

  חוות הדעת שלנו נכתבות ע"י המהנדס/ המומחה שביצע את הבדיקה בפועל

  מהו ההבדל בין "כשל" ל-"ליקוי" בתחום הבנייה?

  מקרים של "כשל" מעידים על כישלון מלא או חלקי ביכולות התפקוד של המערכת או המוצר בו נעשה שימוש בתחום הבנייה, ואילו מקרים של "ליקוי" מעידים על תפקוד לקוי של המוצר או המערכת.

  האם אנחנו עובדים בעיר אילת?

  חברתנו מעניקה שירות בפריסה ארצית כולל העיר אילת

  מהן האפשרויות המשפטיות העומדות לרשותכם לצורך חיוב הקבלן בתיקוני הליקויים?

  במקרים בהם הקבלן מתנער מקבלת אחריות על ממצאי הבדיקה ניתן להסתייע בשירותי ייעוץ משפטי למטרות ניהול ערכאות משפטיות כנגדו גם מתוקף חוק המכר וגם מתוקף דיני הנזיקין. בשני המקרים, קיימת חשיבות רבה לקבלת היוועצות משפטית עם משרד עורכי דין המתמחה בנושא. בתור לקוחות חברת אגם, לקוחותינו זכאים לייעוץ + מכתב התראה לקבלן ללא עלות.

  קיימת רטיבות בתקרה של הדירה, מה עליי לעשות?

  במקרה כזה יש צורך להזמין מומחה על מנת שיבצע בדיקה הנדסית בדירה ועל פי הממצאים המומחה ידריך אתכם בהמשך התהליך. יתכן ותידרש כניסה גם לדירת השכן.

  האם הדו"ח קביל בבית משפט?

  חוות הדעת של חברתנו קבילות בבית משפט, המהנדסים מעניקים עדות כעד מומחה בבית משפט במידה ויידרש.

  מהן הסיבות הנפוצות להופעת כתמי רטיבות בקירות חוץ?

  כתמי רטיבות בקירות חוץ מתפתחים משלושה סיבות מרכזיות: 1. בעיית איטום משמעותית בין אריחי החיפוי על גבי קירות חוץ 2. כשל משמעותי בביצוע עבודות האיטום - בעיקר במקרים בהם נעשה שימוש בשיטת בנייה באמצעות פלטות יצוקות 3. בלאי טבעי של הטיח והצבע בקירות - מאפיין בעיקר מבני מגורים ישנים.

  לקבלת מידע והצעת מחיר

  077-4970498