אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

בדיקות ריחות

כל מה שצריך וחשוב לדעת על מטרדי ריח ובדיקת ריחות בעמוד שלפניכם

דף הבית » שירותי החברה » בדיקות ריחות

בדיקת ריחות בבית

ריח הוא אחד מחמשת החושים הקלאסיים המאפשרים לנו לקלוט מידע מהסביבה, וככזה, חוש הריח משמש אותנו גם כ-סמן אזהרה במקרים בהם מדובר בריח לא נעים העלול לסכן את בריאותינו. ריחות לא נעימים מהווים מפגע ומטרד סביבתי לכל דבר ועניין והם עלולים להוביל לבעיות בריאותיות כאלו ואחרות בהתאם לריכוז הריח ומשך החשיפה אליו.

מטרדי ריח בבית ובסביבת המגורים – מה חשוב לדעת?

מטרדי ריח בסביבת המגורים עלולים להיווצר ממקורות שונים וביניהם:

 • קרבה לאזורים חקלאיים ו/או תעשייתיים בהם נעשה שימוש בחומרים כימיקלים
 • קרבה למזבלה אזורית ו/או קרבה למצבורי אשפה שכונתיים אשר אינם מטופלים כראוי
 • קרבה למפעלים מזהמים, מתקנים לטיהור שפכים, תחנות שאיבה, מאגרי מים וכדומה
 • קרבה לבתי עסק בתחום האוכל, לרבות, פיצריות, מאפיות, מסעדות וכדומה
 • מקורות אלו ונוספים עלולים להוביל למטרדי ריח קבועים המשפיעים במידה ניכרת על איכות חייהם של האזרחים המתגוררים בסמוך למקורות הריח. כמו כן, מטרדי ריח עלולים להופיע באופן זמני בסביבת המגורים לנוכח ריחות לא נעימים שהסיבה להופעתם איננה ידועה.

מה חשוב לדעת על מטרדי ריח במקום העבודה?

מטרדי ריח עלולים להופיע גם במקומות העבודה השונים, ובעיקר במקומות עבודה בהם נעשה שימוש בחומרים כימיקלים כאלו ואחרים ובבתי עסק העושים שימוש בחומרי גלם מפיצי ריחות. מפגעי הריח במקומות העבודה, מחויבים להיות מטופלים בהתאם לתקנות השונות המופיעות בחוק למניעת מפגעים והחוק למניעת מפגעים סביבתיים.

אם כך, מהי מטרתה בדיקת ריחות?

בדיקת ריחות בבית היא למעשה סוג של בדיקת מבנה המתבצעת בתחום איכות הסביבה. בדיקות ריח נועדו לצרכי בדיקת סוגי המזהמים השונים המהווים את המקור לריח הלא נעים המופיע בסביבת עבודה או מגורים כזו או אחרת, ובנוסף, הן מיועדות לצרכי איתור מקור הזיהום והמפגע הסביבתי. ממצאיה של כל בדיקת ריח בבית, יכולה לשמש אתכם למגוון רחב של מטרות, החל מהתאמת דרכי הטיפול במקורות הריח, דרך הנגשת פתרונות לצמצום החשיפה למקורות הריח ועד להגשת תביעה משפטית כנגד הגורם האחראי למפגע הריח.

בדיקות ריח בסביבת המגורים ובמקומות העבודה

אנחנו בחברת אגם – שירותי בדק בית, עוסקים ומתמחים במתן פתרונות בדיקה שונים בתחום איכות הסביבה, כאשר בין יתר הבדיקות המבוצעות על ידינו נכללות גם בדיקות ריח במקומות העבודה ובדיקות ריח בבית ובסביבת המגורים. בדיקות אלו מיושמות על ידי צוותי בדיקה מנוסים ומוסמכים מטעם המשרד להגנת הסביבה, והן מיושמות באמצעות שיטות מדידה מתקדמות ובהתאם לנוהל בדיקה מובנה אותה הכין האגף לאיכות האוויר במשרד להגנת הסביבה.

בדיקות ריח באמצעותנו, מאפשרות גם לכם ליהנות ממספר יתרונות שירות מובהקים לאורך כל הדרך, וביניהם:

 • צוותי בדיקה מנוסים ומיומנים הנעזרים בציוד בדיקה מתקדם מסוגו
 • בדיקת ריחות מקצועית מתבצעת על ידי צוות מוסמך מטעם המשרד להגנת הסביבה
 • ממצאי בדיקה ריחות בבית מידיים
 • דו"חות בדיקה מפורטים הכוללים בתוכם גם המלצות הנדסיות לניטור ריחות והמלצות לצמצום החשיפה למקורות הריח
 • דו"חות בדיקה המהווים חוות דעת משפטית לכל צורך משפטי וכמובן, שירות ויחס אישי לכל לקוח – פנו אלינו עוד היום ויחד נאתר את מקור הריח ונמליץ על דרכי פתרון במהירות האפשרית!

למידע נוסף השאירו פרטים

  שאלות נפוצות

  מה כולל השירות?

  ביקור באתר ע”י צוות של 4 מריחים אשר מוסמך לאבחון מטרדי ריחות. הצוות יסווג את סוג ועוצמת הריח לפי קריטריונים מקובלים. עריכת חוות דעת שניתן להגישה למשרד להגנת הסביבה/רשות עירונית/ בית המשפט.

  מי זקוק לבדיקת ריחות?

  מריחים מקצועיים יכולים לספק שירות לאנשים פרטיים הדורשים הסרה של מפגע סביבתי מאזור מגוריהם. במקביל, גם בעלי עסקים הרוצים להימנע מהליכים משפטיים ולשמור על הסביבה ועל יחסי שכנות טובים יכולים להשתמש בשירות של מריחים על מנת לאתר ולהסיר מקורות ריח לא טובים. האוויר שנמצא סביבנו הוא המשאב היקר ביותר לנו, וחשוב שנלמד לשמור עליו. אם יש משהו שמפגעים סביבתיים לימדו אותנו על עצמם, זה ששום מפגע סביבתי לא נעלם אם מתעלמים ממנו.

  האם החוות דעת קבילה בבית משפט?

  כן.

  לקבלת מידע והצעת מחיר

  077-4970498