אגם בדק בית
אגם חברת בדק בית, ביקורת מבנים וליקוי בניה פריסה ארצית

מוקד ארצי 24/7

077-4970498

כיצד חברת בדק בית עוזרת בתהליך רכישת דירה

דף הבית » בלוג » כיצד חברת בדק בית עוזרת בתהליך רכישת דירה

חיפשתם, חסכתם, ומצאתם את האחת שלכם – הדירה שאתם הולכים לרכוש. אבל לפני שחותמים על חוזה ופותחים את השמפניה, יש כמה דברים שחשוב לעשות: בדק בית הוא תהליך הכרחי שיסייע לכם להבין בדיוק מה מצב הנכס, ולמנוע הפתעות לא נעימות בכניסה לדירה החדשה ולערוך בדיקת דירה לפני קנייה

מהו בדק בית?

בדק בית הוא תהליך שנעשה על ידי מהנדסים מוסמכים בתחום. התהליך כולל מספר בדיקות במטרה לאתר ליקויי בניה ותכנון שיכולים להתקיים במבנה. המטרה של בדיקת ליקויי בנייה היא לאתר ליקויים מבניים שיכולים לפגוע בערך הנכס או אפילו לסכן את הדיירים. בין היתר, הבדיקות יכללו בדיקה של מערכת החשמל והאינסטלציה, בדיקה הנדסית של המבנה, בדיקה של הבידוד ואיתור עובש ורטיבות. בנוסף, יתבצע איתור מפגעי רעש וריח, קרינה, ובדיקת גז ראדון.

למה חשוב לבדוק את הדירה לפני הקנייה?

בין אם אתם קונים דירה יד שנייה או דירה חדשה מהקבלן, חשוב לבצע בדק בית לפני שחותמים על החוזה. במקרה של דירות ישנות, ייתכן שהדירה סובלת מבלאי או מליקויים אחרים שלא יכולתם לשים לב אליהם. גם אם במהלך הביקור בדירה היא נראתה לכם משופצת ובמצב טוב, לעתים קרובות בדירות קיימים ליקויים שלא נראים לעין בלתי מזוינת. חברות בדק בית משתמשות בציוד מתקדם שנועד לחשוף בדיוק את הפגמים והליקויים האלו, כדי שלא תמצאו את עצמכם סובלים מהם בעתיד.
גם אם הדירה שאתם רוצים לרכוש היא חדשה לגמרי, ומי שיעביר אליכם את המפתח הוא הקבלן, חשוב לבצע בדק בית לפני הרכישה. הסיבה לכך היא שגם בדירות חדשות לגמרי יכולים להימצא ליקוי בנייה שנובעים מטעויות בתכנון או רשלנות של הפועלים. כך או כך, בדיקת דירה לפני קנייה היא תהליך הכרחי שיכול לחסוך לכם הרבה זמן וכסף בעתיד.

איך בדק בית יכול לסייע בתהליך רכישת דירה?

ביצוע בדק בית מסייע ברכישת דירה מפני שרק כך אתם יכולים לדעת בדיוק מה אתם קונים – ולהימנע מרכישת חתול בשק. מהנדס בדק בית הוא מומחה מטעמכם, שהאינטרס היחיד שלו הוא לספק לכם את תמונת המצב המלאה בנוגע לנכס. במידה ויתגלו בנכס ליקויי בנייה שלא ידעתם עליהם, תוכלו לוודא שבעלי הנכס מתקנים אותם לפני שאתם נכנסים לגור בו. באותה מידה, איתור ליקויי בנייה יכול לסייע לכם במשא ומתן על מחיר הדירה.

שירותים נלווים שמציעות חברות בדק בית

בנוסף לשירותי בדק בית המיועדים לאיתור בדיקת ליקויי בניה, חברת בדק בית יכולה לספק שירותים נוספים, כמו שירותי שמאות מקרקעין, ייעוץ משפטי, ושירות חוות דעת הנדסית. שירותים אלו יכולים לסייע לכם בשלבים שונים של רכישת הדירה, על מנת שתיכנסו לתהליך עם הידע המתאים וליווי מקצועי שיסייע לכם לעשות את הבחירות החכמות והבטוחות ביותר.

לקבלת מידע והצעת מחיר

077-4970498